Home / Motoryzacja / Bmw / Co wprowadzi facelift BMW 4 w 2017

Co wprowadzi facelift BMW 4 w 2017

facelift BMW 4 01

BMW 4, to seria, którą niemiecka firma z Bayernu z pewnością może zaliczyć do udanych. Niemniej jednak nie spoczywa na laurach i w tym roku zamierza nieco ją odświeżyć, czyli zastosować tzw. facelifting. Poza zmianami kosmetycznymi, wspomniana “czwórka” otrzyma zastrzyk technologii oraz pakiety M Performance, czyli poprawiający osiągi.

Kosmetyka serii 4 została tym razem pozostawiona na minimalnym poziomie, aczkolwiek zmiany obejmują nowe technologicznie lampy z hexagonalnymi LED-ami, notabene inspirowane tymi z BMW serii 5. Zresztą podwójne lampy wykorzystujące technologię LED będą teraz w standardzie, gdyż stanowią część odświeżonego przodu, z legendarnym już nosem BMW włącznie. Pozostawiając przy oświetleniu, należy wspomnieć, że małym zmianom uległy też swiatła tylne.

 

Postawą dobrego faceliftu muszą być nowe alufelgi, które w przypadku odświeżenia wyglądu czwórki, stanowią 18 i 19 calowe obręcze. Do tego należy doliczyć dwa nowe odcienie lakieru odcień niebieskiego Snapper Rocks oraz pomarańczowego – wdzięcznie nazwanego Sunset Orange oraz pewna odmiana turkusowego.

facelift BMW 4 04Zmiany w kabinie BMW 4 obejmują z kolei otoczenie wlotów powietrza, kontrolek na drzwiach, w przypadku wersji z zdejmowanym twardym dachem – przełącznika opuszczającego i podnoszącego dach, czy chromowane obwódki okolicy sterowania klimatyzacją i systemem audio. Centralna konsola otrzyma natomiast czarne wykończenie z wysokim połyskiem, podczas gdy sportowa kierownica nieco inny wygląd obręczy.

Zmiany kolorystyczne w środku obejmują nowe wersje kolorystyczne skórzanej tapicerki, które w odświeżonej serii 4 obejmować będą m.in kolor Midnight Blue  razem z elementami wykonanymi w odcieniach kości słoniowej i brązu (Cognac).

 

facelift BMW 4 05

Wspomniana na początku technologiczna zmiana to zaktualizowany system nawigacji GPS z nowym interfejsem użytkownika czy wielofunkcyjnym wyświetlaczem BMW, które znalazły się na liście dostępnych opcji.

Nowością w BMW serii 4 będą cztery pakiety M Performance (przypadek takiej ilości, czy zamierzony efekt?), w których znajdą się m.in. pakiet elementów z włókna węglowego (koszt ok. 15 tys. zł), wewnętrzne elementy również z włókna węglowego (aczkolwiek mające być nieco tańsze).

 

Tak więc jak sami widzicie, niemiecki producent podchodzi dosyć ostrożnie do zmian w jakby nie było flagowym produkcie, mimo, że zmiany nie dotyczą serii M, lecz skierowanej dla typowego konsumenta. Swoją drogą, to czy uważacie, że BMW powinno jeszcze coś w czwórce zmienić, czy może wręcz przeciwnie, zmienia za dużo?

facelift BMW 4 08

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.