Home / Aktualności / Co naprawdę siedzi w Steam Machine

Co naprawdę siedzi w Steam Machine

ifixit steam machine
Jeśli ktoś z was okaże się na tyle szczęśliwy, że dostanie w swoje ręce prototypową konsolę Steam Machine od Valve, to otwarcie jej będzie dziecinnie proste.

Oczywiście nie zalecamy robienia tego bez potrzeby lecz dla ciekawskich wspominamy, iż do jej rozkręcenia potrzebne jest odkręcenie jednej śrubki (tak jednej).

Zespół iFixit zajmujący się rozpruwaniem wszelkiego rodzaju nowinek technologicznych wziął na warsztat wczesną wersję testową konsoli Steam Machines,  odkrywając w nim kartę graficzną Zotac NVIDIA GTX 780 z 3GB pamięci , 1TB hybrydowy dysk twardy Seagate, 16GB pamięci RAM DDR3 ,procesor Intel Core i5-4570 taktowany zegarem 3,6GHz oraz 450W zasilacz.

Problemów z demontażem specjaliści także nie mieli jeśli chodzi o Steam Controller (gamepad), dając w sumie ocenę 9/10 jeśli chodzi o naprawialność Steam Machine.

Mając na uwadze ceny takich urządzeń, przypuszczamy nawał domowej produkcji konsoli Steam Machine niedługo po udostępnieniu systemu SteamOS przez Valve. Do tego czasu możemy testować jej wersję beta, którą można pobrać tutaj.