Home / Aktualności / Co może przynieść współpraca Apple z TSMC jeśli chodzi o technologie micro OLED

Co może przynieść współpraca Apple z TSMC jeśli chodzi o technologie micro OLED

Mimo, że ani Apple ani TMSC nie są znani z produkcji wyświetlaczy OLED to najnowsze wieści o współpracy na tej właśnie płaszczyźnie wróży co najmniej ewolucję a w najlepszym przypadku rewolucję. Apple niedawno  podziękowało za współpracę Intelowi jeśli chodzi o produkcję procesorów do Maków i Macbooków  ale nadal polega na dostawach wyświetlaczy od Samsunga czy LG. Ale i czy ci producenci mogą czuć się bezpieczni?

Najnowsze doniesienia pochodzące od Nikkei Asia dają do myślenia czy Apple nie zostawi Samsunga i LG na rzecz TMSC gdyż obie firmy rozpoczęły  rzekomo współpracę mającą na celu produkcję wyświetlaczy micro OLED, które najprawdopodobniej zasilą najnowszy zestaw AR a może nawet iPhony czy komputery i laptopy z logiem nadgryzionego jabłuszka. 

TSMC jest znane z produkcji chipów krzemowych, jednak Apple przewiduje, że producent z Tajwanu będzie w stanie wytworzyć mu ultra zaawansowaną technologię micro OLED przy użyciu wafli krzemowych. Budowanie wyświetlaczy za pomocą wafli krzemu spowoduje znacznie niższe zużycie energii i znacznie mniejsze rozmiary. To z kolei będzie jak ulał pasowało do zestawu AR, który jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom ma mieć dwa wyświetlacze o rozdzielczości  8K. Tak czy inaczej Apple może uniezależnić się przez to od Samsunga, który jak wiemy wytwarza urządzenia z systemem Android a TSMC uzyska solidny zastrzyk gotówki, który pozwoli mu jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję na rynku.

TSMC odmówił komentarza dla tej historii. Apple nie odpowiedział na wielokrotne prośby o komentarz więc póki co historię tą należy potraktować z przymróżeniem oka.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.