Home / Motoryzacja / Clarkson, May i Hammond rozpoczynają nagrywanie konkurencji Top Gear

Clarkson, May i Hammond rozpoczynają nagrywanie konkurencji Top Gear

Clarksons nowy Top Gear

Clarkson,May i Hammond znani dotychczas z popularnego programu Top Gear, rozpoczęli właśnie nagrywanie nadchodzącego hitu Amazonu,który nadal nie ma nazwy.

Pomimo, że ten program motoryzacyjny na pewno nie będzie nazywał się Top Gear, to trójkę prezenterów wspomoże stara ekipa, która odeszła z BBC i dołączyła do nich pomagając przy jego tworzeniu.

Widomość o rozpoczęciu zdjęć potwierdził sam Clarkson, żartując o spotkaniu na terminalu 5 lotniska Heathrow w Londynie. Kilka miesięcy temu informował on, że nowy program będzie posiadał nową nazwę (oczywiste), nowe elementy i pomysły, oraz że wszystko będzie inne (niż Top Gear).

Zastanawia w tym momencie miejsce przeprowadzania testów, czyli tor oraz czy będzie kierowca testowy, czy może Clarkson, May lub Hammond będą przeprowadzać testy sami. Ewentualnością było by zwerbowanie starego Stiga, ale to z kolei kłóciło by się z zapowiedzią o całkiem nowej formule.

Wracając na chwilę do programu Top Gear i nawiązując do powyższego zdjęcia, nie sposób nie wspomnieć o chęci prezenterów do przetestowania równolegle Ferrari LaFerrari, MacLarena P1 oraz Porsche 918.

Podczas gdy pod dyrektywą BBC się to nie udało (firmy a szczególnie Ferrari odmówiła wypożyczenia do takiego testu swojego samochodu), tak może Amazon ma większe szanse. W końcu wydano na stworzenie 36 epizodów ok. 250 milionów dolarów.