Home / Aktualności / Citroen C4 CACTUS przeszedł gruntowny facelifting!

Citroen C4 CACTUS przeszedł gruntowny facelifting!

Firma Citroen zmodernizowała swojego miejskiego crossovera – model C4 Cactus – odświeżając nie tylko jego nadwozie, ale także wnętrze oraz wprowadzając nowe rozwiązania technologiczne z zakresu bezpieczeństwa.

Citroen C4 Cactus to miejski crossover produkowany w Hiszpanii od 2014 roku. Samochód ten zasłynął na rynku dzięki nakładkom chroniącym nadwozie o nazwie Airbump, a także minimalistycznym i zarazem naszpikowanym elektronicznymi gadżetami wnętrzem. Po trzech latach od rozpoczęcia produkcji C4 Cactus przechodzi modernizację, która nie ogranicza się tylko do kosmetycznych zmian w nadwoziu.

Co na swój sposób jest zaskakujące producent wyraźnie zmniejszył powierzchnię Airbump-ów, które teraz znajdują się tylko w dolnej części drzwi po obu stronach nadwozia, znikając całkowicie z przodu oraz z tyłu samochodu. Z kolei przenia i tylna część nadwozia upodobniła się wyraźnie do większego modelu C4 Picasso.

We wnętrzu odnajdziemy zaś nowe wzory tapicerek, a także przemodelowany tunel środkowy. Ponadto inżynierowie Citroena wprowadzili także do ww. samochodu nowe systemy z zakresu bezpieczeństwa.

Szczegółowe zmiany w najnowszym wcieleniu miejskiego “Kaktusa” możemy zobaczyć na filmach znajdujących się poniżej.

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.