Home / Aktualności / Cinebench R23 – już jest najnowsza wersja popularnego benchmarka CPU

Cinebench R23 – już jest najnowsza wersja popularnego benchmarka CPU

Firma Maxon udostępniła najnowszą wersje programu Cinebench R23, za pomocą którego możemy sprawdzić wydajność swojego procesora. W udostępnionej dziś odsłonie o symbolu R23 wprowadzono kilka istotnych zmian, o których szerzej piszemy w dalszej części niniejszego newsa.

Jeden z naszych redakcyjnych komputerów, który wyposażony jest w m.in. w procesor Intel Core i5-4670K (OC 4,3 GHz) oraz pamięci DDR3 (OC 2600 MHz) w Cinebench R20 uzyskiwał wyniki testów single core oraz multi core na poziomie odpowiednio 404 i 1477 punktów, podczas gry w Cinebench R23 wyniki te wynoszą 1040 oraz 3894 punkty.

Wśród wprowadzonych zmian względem wersji R20 odnajdziemy m.in.

  • Wsparcie dla procesorów Apple M1
  • Cinebench w wersji R23 wykorzystuje przekompilowany kod względem wersji R20
  • Zaktualizowaną punktację końcową testów
  • Test zarówno pojedynczego rdzenia, jak i wszystkich rdzeni trwa teraz domyślnie minimum 10 minut (wcześniej czas trwania testy ukryty był w preferencjach)
  • Minimalny czas trwania testu może być wyłączony, trwać 10 minut (Test Throttling) lub 30 minut (Test Stability)

Cinebench R23 jest już do pobrania za darmo ze strony www firmy Maxon. Pliki ze spakowaną w formacie ZIP aplikacją wymagają pobrania 250 MB danych, a po rozpakowaniu na dysku HDD/SSD program zajmuje niewiele ponad 630 MB.

Źródło: Informacja własna

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.