Home / Komputery mobilne i tablety / Ciekawe laptopy Acer Switch V 10, Switch One 10 oraz TravelMate P

Ciekawe laptopy Acer Switch V 10, Switch One 10 oraz TravelMate P

Acer Switch V 10 Switch One 10 oraz TravelMate PAcer zaprezentował dziś kolejną dawkę urządzeń mobilnych Switch V 10, Switch One 10 oraz TravelMate P, które niebawem trafią na rynek.

Pomimo głównego skoncentrowania się najnowszego systemu Windows 10 na identyfikację Windows Hello (rozpoznawanie twarzy oraz źrenicy oka), Acer poszedł w nieco innym kierunku serwując nam czytniki linii papilarnych, które w dalszym ciągu próbują zdobyć popularność w tego typu urządzeniach.

Switch-One-10_4

Acer Switch One 10 to budżetowy hybrydowy laptop-tablet, który jak się dowiadujemy ma być sprzedawany w cenie 200 dolarów i sprzedawany będzie wyłącznie w szarym, nudnym kolorze. Sercem tego urządzenia jest różnie przyjmowany procesor Intel serii Atom a otoczkę stanowi 10 calowy, wielodotykowy ekran o jakości HD.

Switch-10-V_01Nieco wyżej w hierarchii znajduje się drugi laptop Switch V 10, który oferuje szereg interesujących funkcji i portów, wśród których warto nadmienić USB Typu-C, dwuzakresową kartę Wi-Fi  802.11ac działającą w standardzie MIMO czy 32 / 64 GB pamięci masowej. Tą ostatnią można bez problemu rozszerzyć za pomocą stacji dokującej, która zapewni nam 500 GB HDD i dwa pełnowymiarowe porty USB-A.

Domyślamy się, że w V10 będzie również siedział procesor Intel Atom (z uwagi na wyższy segment nieco podkręcony), a w cenie zaczynającej się od 249 dlarów upatrujemy także ekranu HD. Poza dostępną klawiaturą niskoprofilową, ten model ma oferować kolory biały, czarny, czerwony, niebieski oraz turkusowy. 

 

TravelMate P249Najbardziej atrakcyjna może być jednak seria TravelMate P, wśród której warto wspomnieć 14-calowego TravelMate P249 i 15.6-calowego TravelMate P259, z ekranami LED Full HD.

Jak wiadomo za ceną idzie wydajność i tak jest tym razem. Acer zdecydował się zaoferować w tych modelach procesory Intel Core 6-tej generacji, układy graficzne NVIDIA GeForce 940M oraz pamięć RAM DDR4 w ilości do 32 GB.

Ceny TravelMate P249 i TravelMate P259 zaczynać się mają od 599 dolarów, a ich dostępność ustalono na czwarty kwartał tego roku (aczkolwiek tylko w Ameryce Północnej, bez deklaracji co do Europy).