Home / Aktualności / Cicha premiera karty PowerColor Radeon RX 6900 XT Red Devil Ultimate

Cicha premiera karty PowerColor Radeon RX 6900 XT Red Devil Ultimate

Kart graficznych może jak na lekarstwo ale nikt producentom takim jak PowerColor nie zabroni „papierowych” premier. Mowa tu o cichej premierze kart Radeon RX 6900 XT Red Devil Ultimate, których nie należy mylić z RX 6900 XT Red Devil Limited Edition, która jest zasadniczo RX 6900 XT Red Devil z kilkoma dodatkowymi akcesoriami w pudełku.

Nowy Red Devil Ultimate jest dostarczany z wyższymi fabrycznie przetaktowanymi prędkościami a BIOS „OC” przetaktowuje kartę ze standardowych 2235 MHz do maksymalnie 2425 MHz przy wymagających zadaniach. Dla porównania – RX 6900 XT Red Devil może poszczycić się 2105 MHz base clock i maksymalną częstotliwością 2340 MHz. W trybie cichym karta Red Devil Ultimate działa z częstotliwością 2135/2335 MHz, czyli taką samą, jak Red Devil w trybie „OC” .

HotHardware, który zdobył te informacje donosi, że Radeon RX 6900 XT Red Devil Ultimate jest oparty na ulepszonym krzemie „Navi 21”. Karta PowerColor jest częścią nowej grupy niestandardowych kart graficznych RX 6900 XT, które partnerzy AMD wypuszczą w najbliższym czasie, a które są opartych na lepszej jakości  krzenie, umożliwiającym lepsze taktowania i temperatury. Wraz z premierami konkurencyjnych do PowerColor kart z RX 6900 XT na pokładzie, dowiemy się z pewnością o cenach tego i innych produktów z tej serii.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.