Home / Peryferia / Dongle / Chromecast 2.0 – nowy, bardziej funkcjonalne i kolorowe urządzenie streamujące

Chromecast 2.0 – nowy, bardziej funkcjonalne i kolorowe urządzenie streamujące

Chromecast 2.0

Chromecast 2.0 to jak można się domyślić, kolejne wcielenie popularnego dongla od Google, które w końcu doczekało się drugiej odsłony, oferując więcej funkcji, kolorów, lecz tą samą cenę.

Tak jak poprzednio za jego pomocą prześlemy na ekran TV zawartość m.in. audio, wideo czy zdjęcia, lecz dzięki nowemu kształtowi udało się umieścić lepszą antenę, co z kolei przełożyło się na możliwość przesyłania zawartości w wyższych rozdzielczościach.

Co więcej, Chromecast 2.0 posiada teraz funkcję szybszego połączenia z naszym telewizorem, dzięki czemu już po przyciśnięciu przycisku play rozpocznie się przesyłanie całej serii naszego ulubionego serialu. Mniej buforowania i szybsze wyświetlenie zawartości jaką chcemy przesłać na wielki ekran.

Niezaprzeczalnym atutem jest również usprawniona aplikacja dostępna zarówno dla urządzeń z Androidem, jak i iOS. Za jej pomocą zeskanujemy nasze urządzenie pod kątem obsługiwanej zawartości i wyświetlimy ją na ekranie z potencjalnymi aktualizacjami, jeśli takowe będą dostępne.

W nowej okrągłej obudowie znalazł się również wyciągany kabel HDMI, co zaoszczędzi nam kolejnych wydatków jeśli takowego kabla nie posiadamy. Pod względem kolorystycznym, kosztujący tyle samo tj. 35 dolarów Chromecast 2.0 będzie sprzedawany w czarnym, czerwonym i toksycznym zielonym kolorze.