Home / Aktualności / Chromebook Spin 713 – laptop zaprojektowany wspólnie z Intelem

Chromebook Spin 713 – laptop zaprojektowany wspólnie z Intelem

Zaprojektowany wspólnie z firmą Intel,  w ramach Projektu Athena, programu mającego na celu przyspieszenie tempa innowacji w segmencie komputerów przenośnych, Spin 713 przeszedł szereg wymagających prób i testów weryfikujących zgodność z wymaganiami oraz standardami użytkowymi i technicznymi, ustanowionymi w zakresie wspomnianej inicjatywy.

Wewnątrz nowego Acera Chromebook Spin 713 znajdziemy procesor Intel Core 10 generacji, który poradzi sobie z każdym zadaniem. Na w pełni naładowanej baterii notebook będzie pracował nieprzerwanie nawet przez 10 godzin. Użytkownik ma do dyspozycji do 16 GB pamięci RAM i dysk SSD PCIe NVMe o pojemności do 256 GB.

Spin 713 został też wyposażony w 13,5-calowy wyświetlacz IPS VertiView o proporcjach obrazu 3:2 i rozdzielczości 2256 x 1504 pikseli. Wysoka jakość obrazu zapewnia wizualny komfort podczas oglądania filmów online, a także klarowność i wyrazistość grafiki, kiedy przyjdzie nam korzystać np. z aplikacji ze sklepu GooglePlay. Zarówno ekran, jak i panel dotykowy pokryte są szkłem Gorilla Glass. Co więcej, ekran może być obracany o 360°, co oznacza ewentualność używania go w trybie podstawki do wyświetlania prezentacji, jako tablet, w trybie standardowym (aby móc korzystać z klawiatury) i w trybie namiotu, który sprawdzi się szczególnie dobrze w sytuacjach, gdy mamy do dyspozycji ograniczoną ilość miejsca.

Producent zachwala swój najnowszy produkt pod kątem wytrzymałości. Laptop ma wyjść bez szwanku z upadku z wysokości do 122 cm i wytrzymać nacisk do 60 kg. Za plus można również uznać podświetlaną klawiaturę. Nie inaczej jest jeśli chodzi o szeroki wachlarz rozwiązań umożliwiających podłączenie do niego różnego rodzaju urządzeń zewnętrznych oraz zapewniających stabilną łączność ze światem online. Mamy tu dwa porty USB 3.1 typu C – obydwa obsługują standard USB 3.2 pierwszej generacji (prędkość transmisji danych do 5 Gbps), a także połączenie DisplayPort przez USB-C oraz funkcję ładowania przez złącze USB. Znajdziemy tu również złącze HDMI, port USB 3.0 i czytnik kart MicroSD. Na wyposażeniu komputera znajduje się również dwuzakresowa karta Wi-Fi 6 AX201 (802.11ax) z technologią 2×2 MU-MIMO. Moduł Bluetooth 5.0 pozwala połączyć się w wygodny sposób z urządzeniami peryferyjnymi.

Chromebook Spin 713 będzie dostępny w Polsce na przełomie września i października w cenie 3 399 zł.

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.