Home / Aktualności / Chrombook 11 – sprzedaż wstrzymana decyzją HP i Google

Chrombook 11 – sprzedaż wstrzymana decyzją HP i Google

HP Chromebook 11Duet HP oraz Google podjął decyzję o wstrzymaniu sprzedaży komputerów mobilnych Chrombook 11, które na rynku pojawiły się niespełna miesiąc temu. Z powodu nieprawidłowego działania ładowanki, która wchodziła w skład standardowego wyposażenia Chrombooka 11.

HP i Google najwyraźniej nie mają szczęścia w przypadku swojego najnowszego dzieła jakim jest Chrombook 11.


Komputer ten w sprzedaży pojawił się bowiem niecały miesiąc temu, a już jego sprzedaż musiała zostać wstrzymana. Po sygnałach jakie otrzymano od właścicieli ww. maszyn podjęto decyzję o wstrzymaniu dalszej sprzedaży Chrombooka. Winowajcą ma być ponoć nieprawidłowe działanie ładowarki, która przegrzewa się podczas pracy.

 Consumer Product Safety Commission pomóc na ww. firmom w jak najszybszym i najsprawniejszym rozwiązaniu opisywanej sytuacji. Do momentu rozwiązania problemów ładowarek zaleca się używanie ładowarki microUSB innego producenta. Przybliżonego terminu kiedy sprawa wadliwych urządzeń zostanie rozwiązana, tak by można było wymienić wadliwe produkty ich właścicielom, nie podano. Nie jest znany również termin ponownego uruchomienia sprzedaży najnowszego Chromebooka.

 

Źródło: TechPowerUp