Home / Aktualności / Chevrolet wycofa większość swoich modeli z europejskiego rynku

Chevrolet wycofa większość swoich modeli z europejskiego rynku

Chevrolet Camaro

Według najnowszych, nieoczekiwanych informacji jakie pojawiły się w sieci wynika, że do 2016 roku Chevrolet zniknie praktycznie w całości z europejskiego rynku. Pewne sygnały w tej sprawie otrzymaliśmy już bowiem kilka dni temu, gdy szef GM (General Motors jest właścicielem m.in. Chevroleta) – Dan Akerson – oświadczył, ze niepokoi go zbytnie podobieństwo gam modelowych Opla oraz Chevroleta.

Niestety nikt chyba nie przypuszczał, że za powyższymi słowami pójdą w ruch aż tak poważne skutki, zważywszy na fakt, że w ostatnich latach sprzedaż Chevroletów znacznie się zwiększyła. Według informacji jakie można spotkać w Internecie nieoficjalnie mówi się, że GM chcąc ratować coraz słabszą sprzedaż samochodów Opel / Vauxhall. Tym samym wynika, iż stosunkowo tania, amerykańska marka z Detroit stała się po prostu zbyt dużym zagrożeniem do nie najlepiej radzącego sobie obecnie niemieckiego producenta aut z Rüsselsheim.

Oficjalnie General Motors zapewnia, że chodzi o coś zupełnie innego, a mianowicie o ogólną sytuację finansową koncernu w Europie. Na pocieszenie fanom Chevroletów pozostaje informacja, że najprawdopodobniej ze Starego Kontynentu zostaną wycofane tylko (lub aż) te modele, które bezpośrednio konkurują z Oplami. W praktyce oznacza to pozostawienie szczątkowej oferty aut zza oceanu, na którą składać się będą modele pokroju Corvette czy Camaro. Ponadto części do obecnie sprzedawanych modeli mają być dostępne w sprzedaży przez okres około 10 lat.

W tym miejscu pozostaje zadać jedno kluczowe pytanie. Czy GM nie padnie ofiarą własnej nie do końca naszym zdaniem przemyślanej strategii? Wśród klientów z całkowitą pewnością znajdzie się mniejszy lub większy odsetek osób, która nie kupują Opli nie tylko dlatego, że na rynku są modele Chevroleta, ale po prostu, że są one w ich mniemaniu np.: zbyt nudne, zbyt drogie lub po prostu zbyt „przekombinowane” jeśli chodzi o obsługę instrumentów pokładowych z dziesiątkami malutkich przycisków na konsoli środkowej.

Chevrolet Malibu

Źródło: Internet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.