Home / Aktualności / Chevrolet Cruze – prezentacja najnowszej generacji

Chevrolet Cruze – prezentacja najnowszej generacji

Firma Chevrolet na kilka dni przed targami motoryzacyjnymi w Detroit, zaprezentowała najnowszą generację modelu Cruze, który niestety po wycofaniu się tej marki nie będzie oferowany na naszym rynku.

Nowa generacja wykorzystuje platformę Delta 2, która została także wykorzystana do produkcji samochodów Opel/Vauxhall Astra V – obie marki należą do koncernu GM. Niemniej należy pamiętać, że platforma ta jest właśnie dziełem inżynierów z firm Chevrolet i Daewoo.

Rozstaw osi w opisywanym w niniejszej wiadomości modelu wynosi 2,7 m, a sam samochód jest lżejszy od poprzedniej generacji o około 91 kg. Jedną z jednostek napędowych, która będzie sercem ww. modelu jest 1,4-litrowy motor o mocy 153 KM i momencie obrotowym wynoszącym 240 Nm.

Napęd oczywiście przenoszony jest na przednie koła za pośrednictwem manualnej, 6-biegowej skrzyni biegów lub skrzyni automatycznej (niestety nie podano o ilu przełożeniach).

Ponadto nowy Cruze oferować ma nowoczesny, multimedialny system MyLink, który jest kompatybilny z rozwiązaniami Apple CarPlay oraz Android Auto.

Na rynku w USA najnowsza generacja samochodu Chevrolet Cruze będzie oferowana w jednym z trzech poziomów wyposażenia: LT, Premier oraz RS. Na dokładniejsze dane, w tym ceny poszczególnych wersji zapewne będziemy zmuszeni poczekać przynajmniej do wspominanych we wstępie targów w Detroit w USA.

Nowy Chevrolet Cruze 01

Nowy Chevrolet Cruze 02

Nowy Chevrolet Cruze 03

Źródło: Chevrolet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.