Home / Aktualności / Chaintech powraca na rynek płyt głównych z modelem iGame Z97

Chaintech powraca na rynek płyt głównych z modelem iGame Z97

Firma Chaintech dzięki współpracy z firmą Colorful powraca na rynek płyt głównych. Jest to niewątpliwa bardzo ważna wiadomość dla wszystkich fanów komputerów osobistych, którzy pamiętają czasy, gdy na rynku płyt głównych nie było kilku, lecz kilkunastu producentów płyt głównych.

Płyta Chaintech iGame Z97 to konstrukcja wyposażona w chipset Intel Z97 Express oraz gniazdo LGA 1150, która dedykowana jest do entuzjastów komputerów PC oraz overclockerów.

Jednym z największych atrybutów płyty głównej iGame Z97 jest aż 16-fazowa sekcja zasilania, której towarzyszą trzy sloty PCI Express 3.0 x16 oraz układ sieciowy Killer E2200 czy 8-kanałowy kodek audio z układem OMAP.

Ponadto ww. model wyposażony jest w cztery sloty PCI Express 2.0 x1, sześć portów SATA III (6 Gb/s), jedno złącze mSATA, podwójną kość BIOS (Dual-BIOS), a także zestaw wyjść video składający się z portów D-Sub, DVI oraz HDMI.

Płyta główna Chaintech iGame Z97 pojawi się nie tylko na rynkach strefy APAC (Azja-Pacyfik), ale także trafi ona do sprzedaży w Europie.

Chaintech iGame Z97 01

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.