Home / Aktualności / CES 2022: Razer prezentuje laptopy z serii Blade

CES 2022: Razer prezentuje laptopy z serii Blade

Rok 2022 wydaje się dla Razera, jednego z liderów na rynku produktów dla graczy dosyć owocnie. Producent ten zaprezentował nowe gamingowe modele laptopów z serii  Blade, w tym Razer Blade 14, Razer Blade 15 i Razer Blade 17. Najszybsze na świecie laptopy dla graczy i twórców zostały wzbogacone o niedawno ogłoszone procesory graficzne NVIDIA GeForce RTX serii 30 do laptopów (do modelu RTX 3080 Ti włącznie), dzięki czemu nowe laptopy Blade są teraz jeszcze lepsze. Urządzenia mają zainstalowany system operacyjny Windows 11. Wszystkie nowe laptopy gamingowe Razera otrzymały również przełomową pamięć DDR5, która zapewnia błyskawiczną szybkość taktowania aż do 4800 MHz. Oznacza to wzrost częstotliwości nawet o 50% w porównaniu z poprzednią generacją.

„Seria Razer Blade to nadal najlepsze laptopy do gier, zapewniające wydajność komputerów stacjonarnych podczas pracy mobilnej” — mówi Travis Furst, starszy dyrektor w dziale Razer Systems. „Dodatkowo, dzięki oszałamiającym wyświetlaczom, sterownikom NVIDIA Studio i procesorom z nawet 14 rdzeniami twórcy otrzymali możliwość pracy z dowolnego miejsca. Użytkownicy będą mogli wybrać dowolny model lub konfigurację sprzętową, która najlepiej odpowiada ich potrzebom w zakresie gier lub tworzenia, jednocześnie zyskując to, co najnowsze i najlepsze w technologiach graficznej, pamięci i przetwarzania”.

Laptopy z NVIDIA GeForce RTX oparto na rewolucyjnej architekturze Ampere, z rdzeniami RT drugiej generacji do obsługi ray tracingu i rdzeniami Tensor trzeciej generacji do obsługi DLSS i sztucznej inteligencji.

Nowa karta GeForce RTX 3080 Ti (do laptopów) po raz pierwszy przenosi do świata laptopów najlepsze rozwiązania znane z klasy procesorów graficznych 80 Ti. Wyposażona w 16 GB najszybszej pamięci GDDR6, jaka kiedykolwiek pojawiła się w laptopach, RTX 3080 Ti zapewnia wyższą wydajność niż desktopowy TITAN RTX. Nowy procesor graficzny GeForce RTX 3070 Ti jest do 70% szybszy niż mobilne karty RTX 2070 SUPER i może dostarczyć 100 klatek na sekundę w rozdzielczości 1440p.

Ponadto, nowa czwarta generacja technologii Max-Q, z CPU Optimizer, Rapid Core Scaling i funkcją Battery Boost 2.0, dodatkowo zwiększa wydajność, wydajność i żywotność baterii.

 

Razer Blade 14, 15 i 17 są napędzane przez najnowocześniejsze rozwiązania pochodzące od AMD i Intela. Blade 14 będzie wyposażony w następną generację procesorów AMD️ Ryzen z serii 6000. Każda konfiguracja zaoferuje ultraszybki procesor Ryzen 9 6900HX, który pozwala na grę w najbardziej wymagające gry.

Zarówno Blade 15, jak i Blade 17 są wyposażone w najnowsze procesory ️ 12. generacji Intel Core serii H, włącznie z Intel Core i9-12900H, z nową liczbą rdzeni – teraz 14, w porównaniu do 8 w poprzedniej generacji. Procesory Intela 12. generacji charakteryzują się nową, rewolucyjną konstrukcją z wydajną architekturą hybrydową, która łączy rdzenie wydajnościowe (performance-cores) z rdzeniami energooszczędnymi (efficient-cores). Daje to użytkownikom swobodę czatowania, przeglądania treści, przesyłania strumieniowego, edycji, nagrywania i odtwarzania. Najnowsza generacja procesorów Intel Core i9 będzie obsługiwała wysokie częstotliwości do 5,0 GHz.

Każdy Razer Blade jest unikalny dzięki doskonałej aluminiowej obudowie frezowanej w technologii CNC i wysokiej jakości niestandardowym komponentom. W rezultacie powstał laptop do gier niepodobne do żadnego innego na rynku. Laptopy zaprojektowano z myślą o dobrej kondycji psychofizycznej graczy. Otrzymały odświeżoną klawiaturę z nieco większymi klawiszami, dzięki czemu pisanie jest bardziej ergonomiczne niż kiedykolwiek wcześniej. Zmodyfikowany projekt obejmuje też głośniki, udoskonaloną konstrukcję zawiasów o cieńszym profilu i dodatkową wentylację.

Blade 14: Najlepszy 14-calowy laptop do gier

Najpotężniejszy 14-calowy laptop do gier roku 2021 powraca w jeszcze mocniejszej formie niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy Razer Blade 14 to połączenie najnowocześniejszego procesora AMD️ Ryzen 9 i ulepszonej pamięci DDR5 16 GB. Dzięki temu laptop stał się niesamowicie szybkim urządzeniem do grania, z możliwościami przewyższającymi poprzednią generację.

Blade 14 nadal pozostaje niezwykle cienkim, lekkim i kompaktowym urządzeniem o nienagannej wydajności, teraz jednak został wzbogacony o kolejne udoskonalenia, dzięki którym perfekcyjny laptop do gier stał się o wiele lepszy. Nowy przełącznik MUX pozwala na zwiększenie wydajności rozgrywki dzięki wykorzystaniu samodzielnej karty graficznej do obsługi gier. Razer Blade 14 dołącza do nieco większych członków swojej rodziny poprzez zastosowanie tej samej powłoki odpornej na odciski palców oraz kamerki internetowej 1080p IR (obsługującej Windows Hello), dzięki czemu rozmowy wideo będą dwukrotnie lepsze niż wcześniej.

 

Blade 15: Moc. Wydajność. Doskonałość.

Razer Blade 15 oprócz tego, że oferuje najnowsze chipsety NVIDIA GeForce oraz Intel, będzie dostępny z najnowocześniejszymi wyświetlaczami, które pozwolą na pełne wykorzystanie możliwości sprzętu. Urządzenia będzie można kupić z ekranami Full HD 360 Hz i QHD 240 Hz, a także w zupełnie nowej konfiguracja z wyświetlaczem UHD 144 Hz. Nowy wyświetlacz oferuje ulepszone częstotliwości odświeżania oraz 100 % pokrycie przestrzeni DCI-P3, aby zapewnić doskonałą jasność i kontrast podczas grania lub tworzenia. Razer Blade 15 pozostaje idealnym laptopem do gier dzięki najmocniejszym procesorom, ekranom przesuwającym granice możliwości, niesamowicie szybkiej pamięci RAM oraz doskonałej obudowie premium.

 

Blade 17: Stworzony dla profesjonalistów.

Profesjonalni twórcy i gracze poszukający najlepszego zamiennika komputera stacjonarnego nie muszą już dłużej szukać, ponieważ nowy Razer Blade 17 wyposażono w liczne udoskonalenia w zakresie dźwięku i zasilania. Blade 17 to dwa razy więcej muzyki i rozgrywki, dzięki ośmiu wbudowanym głośnikom (wcześniej 4). Oznacza to, że twórcy mogą wychwycić najdrobniejsze szczegóły podczas miksowania dźwięku nawet bez użycia zewnętrznych głośników czy zestawów słuchawkowych. Ciesz się większą liczbą godzin rozgrywki podczas podróży lub kiedy nie możesz podłączyć się do sieci zasilającej. Jest to możliwe dzięki większej baterii wewnętrznej o pojemności 82 Wh, co daje ponad 10 Wh więcej niż w poprzednich generacjach. A kiedy zabierasz Blade 17 w drogę, podróżowanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ laptop jest teraz wyposażony w  nowo zaprojektowaną ładowarkę GaN o mocy 280 W, która daje użytkownikom dostęp do jeszcze większej mocy, ale w rozmiarze porównywalnym do przeciętnego zasilacza 180 W.

 

Klasyczne funkcje i roszerzona gwarancja

Nowe wersje Razer Blade 14, 15 i 17 są sprzedawane z preinstalowanym systemem Windows 11 ze wszystkimi jego gamingowymi korzyściami, w tym DirectStorage, Xbox GameBar i Xbox Game Pass. Po bokach każdego laptopa Blade znalazły się różne wejścia, w zależności od obudowy, od USB-C, przez HDMI 2.1., po szybki czytnik kart SD UHS-II.  Dzięki temu użytkownicy mogą podłączać swoje laptopy do wszystkiego co zapragną, bez konieczności szukania klucza sprzętowego.

Klawiatury wszystkich trzech nowych laptopów Blade są napędzane przez Razer Chroma RGB – system podświetlenia,  który można dostosować pod kątem produktywności lub rozrywki, co w połączeniu  z głośnikami skierowanym ku górze powoduje, że praca i zabawa stają się przyjemne i wciągające. Wszystkie trzy nowe laptopy Razer Blade nadal zapewniają immersyjny dźwięk niezbędny do tworzenia 360-stopniowego krajobrazu dźwiękowego podczas oglądania filmów, słuchania muzyki lub grania, Jest to możliwe dzięki THX Spatial Audio z certyfikatem THX dostępnemu na dowolnych słuchawkach analogowych lub głośnikach urządzenia.

Ponadto, wraz z premierą nowej generacji laptopów Blade zostanie wprowadzona nowa przedłużona gwarancja na baterię – do 2 lat, aby zapewnić użytkownikom, że ich laptopy będą pod opieką na każdym etapie dzięki wsparciu Razera.

 

Ceny nowego Razer Blade 14 zaczynają się od 2 199,99 € (sugerowana cena detaliczna). Laptop będzie dostępny w przedsprzedaży na Razer.com, w sklepach Razer Store i u wybranych sprzedawców od 10 lutego, a w pierwszym kwartale 2022 roku będzie można go kupić u niektórych sprzedawców.

Ceny nowego Razer Blade 14 zaczynają się od 2 799,99 EUR (sugerowana cena detaliczna). Laptop będzie dostępny w przedsprzedaży wyłącznie na Razer.com i w sklepach Razer Store od 25 stycznia, a w pierwszym kwartale 2022 roku będzie można go kupić u niektórych sprzedawców.

Ceny nowego Razer Blade 14 zaczynają się od 2 999,99 EUR (sugerowana cena detaliczna) i będzie dostępny w przedsprzedaży wyłącznie na Razer.com i w sklepach Razer Store, a w pierwszym kwartale 2022 roku będzie można go kupić u niektórych sprzedawców.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.