Home / Aktualności / CES 2022: Odyssey Ark – nowy, 55 calowy monitor 4K Samsunga

CES 2022: Odyssey Ark – nowy, 55 calowy monitor 4K Samsunga

Większości z nas monitor kojarzy się z kilkoma rzeczami – rozmiarem, rozdzielczością i czasem odświeżania (czasami również technologią samego panelu). Większy w zasadzie lepszy, no chyba, że ogranicza nas miejsce. Aby pokazać swoje miejsce w szeregu Samsung zaprezentował 55-calowy zakrzywiony monitor Odyssey Ark z 4K z opcją przechylania korzystając z tegorocznego CES. Wydaje się, że Monstrum koreańskiego producenta wyposażony jest w małą, zewnętrzną jednostkę sterującą, która prawdopodobnie się przyda, ponieważ dotarcie do elementów sterujących na pokładzie może być trudne na dużym wyświetlaczu, takim jak ten. Inną zastanawiającą niewiadomą jest odświeżanie samego panelu.

Niewiele więcej wiadomo o Odyssey Ark w tej chwili, ale najwyraźniej używa tego, co Samsung nazywa panelem Quantum Mini-LED i ma mieć wiele wbudowanych głośników. Choć informacje dotyczące dostępności nie są jeszcze potwierdzone, spekuluje się, że produkt ten powinien pojawić się na rynku amerykańskim w drugiej połowie tego roku,  bez informacji czy zawita do innych zakątków świata. Mając na uwadze widoczną na zdjęciu konstrukcję oraz zastosowane technologie można spodziewać się sporej ceny premium.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.