Home / Komputery mobilne i tablety / CES 2017: Intel Compute Card – karta kredytowa?Nie to komputer

CES 2017: Intel Compute Card – karta kredytowa?Nie to komputer

intel-ces-intel-compute-cardZdecydowanie można powiedzieć, że Intel na tegorocznych targach CES pokazał całkiem sporo. Zobaczyliśmy m.in. Intel Compute Card, moduł obliczeniowy zaprojektowany z myślą o inteligentnych urządzeniach działających w ekosystemie Internetu rzeczy, system Intel Go, który pojawi się w BMW serii 7, Project Alloy (system połaczonej rzeczywistości), rodzinę procesorów Intel® Core™ siódmej generacji czy Smartwatch od biegaczy. W tej wiadomości skupimy się jednak na tym pierwszym.

Moc obliczeniowa  standardowego komputera zamknięta została w karcie Compute Card o wymiarach 95mm x 55mm i grubości jedynie 5mm. Wewnątrz znajdują się procesor, pamięć, adaptery sieci bezprzewodowych oraz elastyczne układy wejścia-wyjścia, pozwalające producentom sprzętu na optymalizację pod kątem różnorodnych zastosowań, od inteligentnych lodówek czy interaktywnych kiosków, przez kamery bezpieczeństwa, po bardziej zaawansowane rozwiązania IoT. Zastosowanie Intel Compute Card pozwoli wytwórcom na zredukowanie nakładów finansowych oraz czasu związanych z projektowaniem modułów obliczeniowych oraz zapewni łatwość serwisowania i rozbudowy urządzeń.

Intel Compute Card dostępny będzie w połowie 2017 roku w różnych konfiguracjach, w tym z najnowszymi procesorami Intel® Core™ siódmej generacji. Intel i partnerzy tacy jak Dell, HP, Lenovo oraz Sharp pracują już nad rozwojem innowacyjnych, inteligentnych produktów, które korzystać będą z jego konstrukcji.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.