Home / Aktualności / Monitory / CES 2017: Dell atakuje monitorem UltraSharp UP3218K z rozdzielczością 8K

CES 2017: Dell atakuje monitorem UltraSharp UP3218K z rozdzielczością 8K

dell-up3218k-8k

Monitor Dell UltraSharp 32 Ultra HD 8K to pierwsze na świecie tego typu urządzenie z wyświetlaczem pracującym w rozdzielczości 8K (7680 x 4320 pikseli). Najnowszy monitor UltraSharp  firmy Dell z oznaczeniem UP3218Kto ponad 1 miliard kolorów, stuprocentowa zgodność z paletą barw Adobe RGB, niezwykła gama kolorów sRGB oraz 280 pikseli na każdy cal (cztery razy więcej niż w przypadku 4K i 16 razy więcej niż w Full HD). Monitor o takich parametrach idealni sprawdzi się nie tylko w edycji zdjęć i materiałów wideo, ale także w placówkach medycznych, gdzie niektóre z badań diagnostycznych wymagają wyświetlenia obrazu o bardzo wysokim poziomie szczegółowości.

Ponadto, firma Dell zaprezentowała także kilka nowych modeli z technologią HDR. Szersza gama kolorów, większa przejrzystość tekstur i lepszy kontrast wzniosą doznania wizualne na niespotykany dotąd poziom i pozwolą na uchwycenie większej liczby naturalnych odcieni i barw.

W skład nowej oferty monitorów firmy Dell z HDR wchodzą: ultra smukły 27-calowy model z nowoczesnym wzornictwem, wyświetlaczem InfinityEdge oraz portem USB typu C i 24-calowy monitor z technologią InfinityEdge. Wspomniane modele zostały wyposażone także w dwa zewnętrzne głośniki Waves Maxx Audio o mocy 6W.

Monitor Dell UltraSharp UP3218K pojawi się w sprzedaży już 23 marca, aczkolwiek jego cena wynosząca prawie 5 tys. dolarów może okazać się zaporowa przynajmniej na początku. Niemniej takie są efekty innowacyjnych produktów trafiających na rynek.

dell-ultrasharp-up3218k

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.