Home / Aktualności / Kamery internetowe / CES 2016: Razer Stargazer – zaawansowana kamera z Intel RealSense SR300

CES 2016: Razer Stargazer – zaawansowana kamera z Intel RealSense SR300

Razer Stargazer 02Razer Stargazer, to najnowsza i jak się dowiadujemy najbardziej zaawansowana na świecie kamera, a to za sprawą wykorzystania  układu Intel RealSense SR300, który był też zapowiedziany osobno przez Intela.

Najnowszy produkt Razera dostarcza najlepszej jakości obraz wideo, a jej twórcy uprościli proces tradycyjnego ustawiania streamingu, dzięki czemu Razer Stargazer rewolucjonizuje sposób używania kamery internetowej, stając się pierwszym urządzeniem tego rodzaju przystosowanym do produkcji wysokiej jakości filmów streamingowych.

Tym samym kamera ta ustanawia nowe standardy przechwytywania obrazów z szybkością 60 klatek na sekundę w jakości 720p, prześcigając typowe dla większości innych kamer ograniczenie 30 klatek na sekundę, a także umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę. Ponadto Razer Stargazer wyposażony jest w mikrofon z automatyczną redukcją szumów i dual-array.

Razer Stargazer 01Zasilany przez Intel RealSense SR300 Razer Stargazer posiada także funkcje nowej generacji, za sprawą których redefiniuje możliwości użytkowej kamery internetowej. Weźmy dla przykładu funkcję dynamicznego usuwania tła, dzięki której użytkownicy Razer Stargazer nie będą już musieli ustawiać pełnowymiarowych zielonych teł tradycyjne używanych przez streamerów. Wbudowana technologia Intel RealSense umożliwia kamerze inteligentne wyczucie głębi i odseparowanie pierwszego planu od tła. Funkcja jest wspierana przez popularne oprogramowania do nadawania jak OBS, XSplit i Razer Cortex: Gamecaster.

Funkcja dynamicznego usuwania tła otwiera również przed użytkownikami inne możliwości oprócz tych związanych z grami. Będą oni mogli usuwać lub wymieniać tła w czasie wideo-konferencji za pośrednictwem Skype z Personify.

Kamera obsługuje również FaceRig, QQ Video i ooVoo. Także skanowanie 3D twarzy i obiektów jest dostępne natychmiast po uruchomieniu, pozwalając użytkownikom z pełną dokładnością przenieść przedmioty ze świata rzeczywistego do wirtualnego w jakości full-HD. Funkcja ta może znacznie wspomóc rozwój gier, ponieważ umożliwia szybkie przechwytywanie skanów 3D, które mogą zostać bezpośrednio zaimportowane do silników tworzenia gier jak Unity.

Razer Stargazer oferuje swoim użytkownikom najbardziej zaawansowaną funkcję rozpoznawania twarzy i gestów dostępną w kamerze użytkowej. Kamera jest w stanie śledzić aż do 78 punktów na twarzy i 22 punktów na każdej dłoni.

Dzięki temu sensorycznemu udogodnieniu użytkownicy mogą odblokować swoje komputery za pomocą systemu zabezpieczającego Windows Hello opartemu na rozpoznawaniu twarzy, uruchomić aplikacje gestami i grać w gry, które śledzą ich wyraz twarzy czy ruch rąk jak Nevermind i Laserlife, i jeszcze bardziej zagłębić się w cyfrowej rozrywce.

W ostatnich latach rozwinął się zwłaszcza streaming gier. Razer Stargazer dołącza tym samym do szerokiej gamy sprzętu dedykowanego tej dziedzinie, jak mikrofony Razer Seiren i Seiren Pro oraz inne akcesoria, dostępnych w sklepie Razer. Produkt wejdzie do sprzedaży w drugim kwartale 2016 w cenie ok. 240 euro. Ograniczoną liczba streamerów otrzyma za darmo streamerom za pomocą swojego Sponsored Streamer Program.

Razer Stargazer 03

Specyfikacja Razer Stargazer:

 

  • Wyjątkowa szybkość przechwytywania 60 klatek na sekundę zoptymalizowana do streamingu (maksymalnie 720p)
  • Przechwytywanie obrazu w maksymalnej jakości 1080p HD
  • Mikrofon dual-array z funkcją redukcji szumów
  • Dynamiczne usuwanie tła
  • Skanowanie 3D
  • Rozpoznawanie twarzy i gestów
  • Elastyczny klips do laptopów i monitorów
  • Procesor Intel 6th Generation Core
  • Podłączenie USB 3.0
  • Tylko na Windows 10