Home / Komputery Stacjonarne / All-in-one / CES 2016: Origins Omni AIO – po prostu brutalna bestia do gier

CES 2016: Origins Omni AIO – po prostu brutalna bestia do gier

Origins Omni AIO

Origins Omni AIO, to najnowsze, i jedne z bardziej efektownych wejść na CES 2016 z komputerem typu all-in-one jakie mogliśmy obserwować. Pomimo, że nazwa Omni, nie wskazuje na to, że mamy do czynienia z brutalną bestią do gier, jednak specyfikacja oraz jedno ze zdjęć już tak.

Origins Omni AIO 02

 

W środku 34-calowego monstrum z zakrzywionym ekranem o rozdzielczości 3440 x 1440 pikseli, znalazł się ośmiordzeniowy, 16-wątkowy procesor  Intel Core i7 5960X o częstotliwości bazowej 3 GHz (3,5 GHz w trybie Turbo Boost), 12-GB karta graficzna NVIDIA GEFORCE GTX Titan X 12 GB GDDR5, do 32 GB pamięci RAM typu DDR4 oraz tyle dysków SSD ile uda nam się upakować wewnątrz tego komputero-monitora . Całość ma skutecznie schłodzić chłodzenie wodne, które jakimś sposobem się tam znalazło.

Origins Omni AIO 01Cały komputer Origins AiO nie został na razie wyceniony, aczkolwiek cena samego procesora i karty graficznej to wydatek około 7 tys. zł, nie licząc ekranu LCD, pamięci, dysków SSD czy reszty podzespołów.

Z opinii wśród zwiedzających nie da się uniknąć takich, wśród których podważa się cenę i wydajność tego monstrum. Niemniej jednak Origins Omni AIO jest póki co, jak Bugatti Veyron, który dowodzi, że można stworzyć bestię, tylko za jaką cenę.