Home / Komputery Stacjonarne / Dyski / CES 2016: nowe modele dysków SSD Plextor M7V i M8Pe zaprezentowane

CES 2016: nowe modele dysków SSD Plextor M7V i M8Pe zaprezentowane

Plextor M7V, M8Pe8 oraz M7VC

Plextor M7V i M8Pe to nowe modele dysków zaprezentowane podczas tegorocznych targów CES. Wydajne modele M8Pe z obsługą protokołu NVMe oraz niedrogie dyski M7V dla złącza SATA to obecnie jedne z najlepszych tego typu rozwiązań, a które już niedługo powinny trafić na rynek.

M8Pe to trzecia już generacja dysków SSD marki Plextor, dedykowanych dla graczy oraz sprzętowych entuzjastów. Opracowana jako rozwinięcie serii M6e, wykorzystuje wydajną magistralę PCIe 3.0 x4 oraz innowacyjny protokół NVMe. Połączenie obu rozwiązań nie tylko zmniejsza opóźnienia w dostępnie do danych, ale wpływa również na wsteczną kompatybilność z komputerami PC.

002-M7V-M8Pe-nowe-modele-dysków-plextor

Napędy Plextor M8Pe oferują bardzo wysoką wartość operacji wyjścia/wejścia – odpowiednio 270000/150000 IOPS. Korzystają również z autorskiej technologii buforowania danych PlexTurbo 3.0, pozwalającej wykorzystać wolne zasoby pamięci RAM do zwiększenia wydajności dysku i przedłużenia żywotności komórek pamięci NAND flash.

Plextor bazując na doświadczeniach z serii M6e, połączył w modelach M8Pe wydajność z solidnością i estetyką. Dyski SSD nowej generacji uzbrojone zostały w charakterystyczne, czerwono-czarne aluminiowe radiatory.

Na targach CES 2016, Plextor zaprezentował również nową generację dysków SSD SATA 6 Gb/s – serię M7V. Łączą one w sobie wydajność napędów ze średniej półki z bardzo atrakcyjną ceną.

004-M7V-M8Pe-nowe-modele-dysków-plextor

Są to pierwsze dyski SSD marki Plextor wyposażone w układy TLC NAND, pozwalające na przechowywanie większej ilości danych w pojedynczych komórkach pamięci flash. Seria M7V oferuje odpowiednio 95000/87000 IOPS podczas operacji wyjścia/wejścia i obsługuje technologię PlexTurbo 3.0.

Dyski SSD z Plextor M7V oraz M8Pe pojawią się w sprzedaży na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2016 roku. Poszczególne modele dostępne będą w kilku wersjach pojemnościowych od 128 GB do 1 TB. Ich cena oraz szczegółowa specyfikacja zostaną ujawnione w późniejszym terminie.