Home / Aktualności / CES 2014: Alcatel One Touch Idol+ z super specyfikacją i ceną

CES 2014: Alcatel One Touch Idol+ z super specyfikacją i ceną

AlcatelOne Touch Idol X+

Choć firma Alcatel ma już za sobą lata świetności to nie przeszkadza jej to w próbach uzyskania swojej pozycji za pomocą smartfonu Alcatel One Touch Idol+.

Smartfon ten debiutując na tegorocznym CES w Las Vegas może wzbudzić nieco szumu wokół siebie chociażby ze względu na dobrą specyfikację i cenę.

Alcatel One Touch Idol +

Czego więc będziemy się mogli spodziewać po smartfonie Alcatel One Touch Idol+? A więc przynajmniej prób konkurencji z takimi urządzeniami jak Samsung Galaxy S4 czy Sony Xperia Z1.

Alcatel wytoczył przeciwko nim ciężkie działa w postaci prawdziwie ośmiordzeniowego procesora (nie wiemy z jaką częstotliwością ma być on taktowany), 5 calowy ekran 1080p, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci na pliki czy 13.1 MP kamerę główną. Co lepsze One Touch Idol+ będzie cieńszy niż takie smartfony jak HTC One czy Nokia Lumia 925 co jest również dla nas imponujące.

Jest jednak kilka rozczarowujących wiadomości odnośnie smartfonu Alcatel One Touch Idol+ i jego specyfikacji jest jeszcze więcej. Urządzenie Alcatela nie posiada gniazda rozszerzeń microSD, będziemy się musieli zadowolić 16 lub 32 GB wersjami. Do tego nie mamy co liczyć na 4G czy wersję systemu Android 4.3 czy 4.4 bowiem posiada on na chwilę obecną Androida 4.2.

Także wygląd interfejsu użytkownika oraz wydajność w niektórych aplikacjach może nie wszystkim przypaść do gustu. powolna nawigacja lub nieco dzicinne ikony potrafią znacznie zniechęcić do tak dobrze wyposażonego urządzenia. Jednak wierzymy iż to przynajmniej zostanie rozwiązane poprzez aktualizację oprogramowania do wersji Android 4.4 KitKat, której data pojawienia na ten smartfon nie została potwierdzona.

Na zakończenie okraszamy tą wiadomość dobrą informacją w postaci ceny smartfonu Alcatel One Touch Idol+, która została potwierdzona przez producenta i ustalona na poziomie 250 dolarów. Jest ona bardzo przystępna jeśli spojrzymy na jego specyfikację i wykonanie. Dostępność Idola+ zapowiedziano już na luty tego roku, z rynkiem rosyjskim rozpoczynającym inwazję tego smartfonu.

Źródło: Techradar