Home / Aktualności / Ceny kart RTX 30 spadają nie tylko na nadchodzącą serię 40 ale również z powodu konkurencji

Ceny kart RTX 30 spadają nie tylko na nadchodzącą serię 40 ale również z powodu konkurencji

Najpierw spadek cen po rewolucji kryptowalut a teraz spadek powodowany nadejściem kart RTX serii 4000. Spadek cen spowodowany jest również mniejszym popytem a łańcuch dostaw jest pod presją, aby utorować drogę dla RTX 40.

W najgorszych dniach szaleństwa na temat kopania kryptowalut, powodującego niedobory kart graficznych, RTX 3090 Ti można było sprzedać za nawet 3000 USD. Teraz jego cena wynosi 1099 dolarów i co najważniejsze karty te są dostępne niemalże od ręki. RTX 3080 Ti, który jest prawie tak dobry jak RTX 3090 można kupić za 739 dolarów. Z kolei  RTX 3090 można już nabyć za nieco poniżej 1000 dolarów (dokładnie 959).

Te zupełnie nowe karty mierzą się z konkurencją zarówno z powodu wydobywających krypto waluty pozbywających się swoich kart graficznych po atrakcyjnych cenach, które gracze są skłonni kupić oraz z uwagi na agresywnie wycenioną serię RX 6000 od AMD, na czele z RX 6950 XT w cenie 900 dolarów.

Tak więc powyższe informacje potwierdzają, że nadeszły w końcu złote czasy dla graczy. Nawet jeśli jest to chwilowa zmiana to należy się z niej cieszyć. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Lub

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*