Home / Aktualności / Cena procesora Intel Core i3-7350K topnieje. Obawy odnośnie konkurencji Ryzena?

Cena procesora Intel Core i3-7350K topnieje. Obawy odnośnie konkurencji Ryzena?

Intel Core i3-7350K

Konkurencja, bez różnicy czy dotyczy przeciwnego do używanego dla nas produktu czy nie, jest jak najbardziej zdrowa z punktu widzenia konsumenta. Tym bardziej można uznać za sukces obniżkę procesora Core i3-7350K, jakiej dopuścił się Intel kilka dni temu, redukując jego cenę z 184 dolarów do 149 dolarów (-19%).

Choć ten należący do rodziny Kaby Lake procesor wykonany w 14 nm procesie technologicznym posiada jedynie dwa rdzenie, to z powodzeniem nadaje się dla graczy z ograniczonym budżetem, chociażby z uwagi na dosyć wysokie taktowanie 4,2 GHz czy technologię HT (Hyper Threading) umożliwiającą symulowanie dwóch kolejnych rdzeni, czy wystarczające do wielu zastosowań 4 MB pamięci cache trzeciego poziomu.

Wspomnianą konkurencją dla i3-7350K może być z pewnością wyceniony podobnie Ryzen 5-1500X lub Ryzen 5-1400 (odpowiednio 189 i 169 dolarów), niemniej jednak procesory AMD oferują dwa więcej rdzeni oraz cztery razy pamięci cache L3. Co więcej, czerwoni dodają do wspomnianych układów chłodzenie (jakie by ono nie było), zaś Intel się tym poszczycić nie może.

Miejmy nadzieję, że opisywany tu CPU Intela nie jest jedynym obniżonym w ramach zdrowej konkurencji układem, a właściwie jesteśmy tego pewni, gdyż na horyzoncie można już wyczuć opisywane niedawno przez nas jednostki Ryzen 9, na które chcąc, nie chcąc, Intel musi w pewien sposób odpowiedzieć.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.