Home / Aktualności / Cena Play Station 5 potwierdzona przez sklep X-kom

Cena Play Station 5 potwierdzona przez sklep X-kom

Konsola nowej generacji – PlayStation 5, która ma mieć premierę jeszcze w tym roku, nadal nie uzyskała oficjalnej ceny a bynajmniej nie w Polsce. Jednak dziś udało nam się znaleźć listing tej właśnie konsoli w sklepie internetowym naszego rodzimego X-komu. Zdjęcie oraz link do tego produktu możecie znaleźć poniżej. Co ciekawe, koszystając ze sklepowej wyszukiwarki niemogliśmy znaleźć PS5 czy to wyszukując nazwę konsoli czy wpisując sklepowy kod x-kom: 577878. Także dostępność nadchodzącej konsoli Sony na razie nie została określona.

Tak więc PlayStation 5 z 1TB dyskiem SSD kosztować ma niecałe 2,5 tysiąca złotych. Sklep podaje też specyfikację konsoli, wśród której dowiadujemy się o 8 rdzeniowym procesorze Zen 2, układzie graficznym z rodziny AMD RDNA 2.0, 16GB pamięci RAM czy wspomnianym 1TB dysku SSD. Tutaj nie jesteśmy pewni, dlaczego ta pojemność odbiega od deklarowanych przez japończyków 825GB. Standardy sieciowe nie są niczym szczególnym, więc na razie je pominiemy. Interesujące są niemniej takie funkcje jak Ray tracing, HDR, 120 klatek na sekundę w jakości 4K czy odświeżanie 120 Hz. Z kolei wielokierunkowy dźwięk dostępny dzięki silnikowi Tempest 3D AudioTech uprzyjemni rozgrywkę.

Co jest ciekawe, opisywana przez nas wersja posiada napęd BluRay. Co to oznacza? Ano to, że wersja bez niego będzie kosztowała trochę mniej. O ile, tego na razie nie wiemy. Być może sam producent będzie chciał początkowo wypromować droższy model, niemniej jednak mając na uwadze cenę Xbox serii X (o którym w tej wiadomości), stawialibyśmy raczej na wierność fanów marki niż liczenie na kupno droższej lub tańsej wesji konsoli. 

Teraz należy sobie postawić nie tyle pytanie: „Czy warto kupić nową konsolę”, ale czy za taką sumę kupimy podobny sprzęt, który pozwoli nam granie w podobnej jakości i z porównywalnymi fps-ami. Pecetowcy zapewne uargumentują swoje zdanie tym, że do konsoli potrzebny jest telewizor. No tak, tak samo jak do komputera monitor, klawiatura, mysz i inne peryferia. Zaletą tej czy innej konsoli są zniżki producenta przy produkcji masowej. Nie zakłada on też, że na niej cokolwiek zyska, gdyż głównym źródłem przychodów są głównie gry, peryferia i usługi sieciowe. Oczywiście, za dostęp do PS Network płacimy, aczkolwiek w ramach tej usługi otrzymujemy również comiesięczne zestawy gier, lepszych, gorszych, zależy kto co lubi.

Mając na uwadze skok technologiczny, który przełożył się na większą wydajność konsol nowej generacji, cena 2500 zł nie wydaje się tak do końca nierozsądna. W przeciwieństwie do Xboxa Sony posiada naprawdę sporą liczbę ekskluzywnych tytułów, które albo nie trafiają na peceta, albo jeśli już to z dużym opóźnieniem. Czy mając te informacje sięgniecie z zapałem po portfele? Jeśli nie macie pełnej sumy, x-kom oferuje też sprzedaż na raty. 

https://www.x-kom.pl/p/577878-konsola-sony-playstation-5-1tb.html?utm_medium=spec&utm_source=WW

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.