Home / Konsole / Cena Nintendo Switch ujawniona w wycieku informacji

Cena Nintendo Switch ujawniona w wycieku informacji

nintendo-switch-nx-01

Nintendo Switch, konsola nowej generacji od twórców Mario, pojawić się ma w marcu przyszłego roku. Do tego czasu firma obiecała sukcesywnie udostępniać informacje na temat tej konsoli. 

Nie tak dawno temu Nintendo uraczyło nas zwiastunem konsoli Switch, pokrótce prezentującej jej wygląd i możliwości. Teraz doczekaliśmy się ceny, aczkolwiek nie od niej samej a od sieci sklepów Game w Wielkiej Brytanii. Według tego źródła konsola ma kosztować 199 funtów w bazowej wersji oraz 250 funtów w zestawie z grą oraz większym dyskiem. Choć nie znamy konkretów odnośnie żadnego ze wspomnianych dodatków, to podejrzewa się, że grą może być The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Kontroler ma ponoć kosztować niecałe 40 funtów, to naszym zdaniem sporo, no chyba, że można bezpośrednio z niego zamawiać pizzę.

Mając na uwadze cenę konsoli Nintendo Switchwątpimy w jej sukces, szczególnie po tym jak  Sony i Microsoft sukcesywnie obniżyły ceny poprzednich wersji swoich produktów (PS4 Slim / PS4 / Xbox One).

A co wy uważacie o takiej cenie za konsolę Nintendo? Czy myślicie, że można w nieskończoność jechać na Mario, Zeldzie itp. tytułach w celu “dojenia” klientów zamiast inwestycji w sprzęt, który podniósłby wygląd i jakość samych gier?

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.