Home / Aktualności / Cat B15 – pancerny smartfon ze stajni Caterpillara

Cat B15 – pancerny smartfon ze stajni Caterpillara

Cat B15  to pierwszy smartfon amerykańskiego producenta maszyn budowlanych, debiutujący na polskim rynku. Charakteryzuje go m.in. 4-calowy ekran, dwurdzeniowy procesor, 512MB pamięci RAM i baterię pozwalającą na ponad 16 godzin rozmów.

Cat B15 – pancerny 102 powraca

CAT B15Cat B15 został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy nie uznają kompromisów. Miłośnicy sportów ekstremalnych, pracownicy budowy – nowy smartfon Caterpillara sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagana jest niezawodność.

Obudowa wykonana z anodyzowanego aluminium z gumowymi wykończeniami i ekran z odpornego na uszkodzenia i zarysowania szkła Corning Gorilla czynią z Cat B15 prawdziwego twardziela.

Smartfon posiada certyfikat IP67 – jest wodoodporny i pyłoszczelny, bez problemu wytrzyma 30 minut w zanurzeniu do 1m głębokości.

Nie straszne są mu także uszkodzenia mechaniczne i upadek nawet z 1.8 metra wysokości. Superwytrzymały smartfon Caterpillara może pracować w temperaturze od -20 do 55 stopni C.

W obudowie o wymiarach 125×69.5×14.95mm i wadze 170g zamknięto wydajny, dwurdzeniowy procesor 1GHz i 512MB pamięci operacyjnej. Telefon posiada 4GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia do 32GB za pomocą karty microSD.

Urządzenie wyposażono w 4-calowy pojemnościowy wyświetlacz multi-touch o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, co nie jest może zbyt oszałamiające, lecz do warunków do których został stworzony to wręcz idealne. Smartfon Cat 15 może być obsługiwany nawet mokrymi dłońmi.

Smartfon zasila wydajna bateria o pojemności 2000 mAh, pozwalająca na ponad 16 godzin rozmów i nawet do 26 dni pracy w trybie czuwania. Cat B15 posiada 5-megapikselowy aparat, pozwalający na nagrywanie filmów w jakości 720p oraz przednią kamerkę umożliwiającą prowadzenie wideorozmów. Smartfon Catepillara korzysta z systemu Android 4.1 Jelly Bean i może obsługiwać jednocześnie dwie karty SIM.