Home / Aktualności / Carbide Spec-Omega Rgb – nowa skrzynka od Corsair dla graczy

Carbide Spec-Omega Rgb – nowa skrzynka od Corsair dla graczy

CORSAIR, jeden z liderów w dziedzinie urządzeń peryferyjnych dla graczy oraz akcesoriów i części komputerowych, zapowiedział dziś wprowadzenie do sprzedaży swojej nowej obudowy Carbide Spec-Omega RGB. Premierowy model z serii Carbide stanowi rozwinięcie wielokrotnie nagradzanej, graniastej SPEC-OMEGA z panelem z hartowanego szkła. Nowa obudowa wyróżnia się imponującym oświetleniem RGB z dwóch wentylatorów CORSAIR HD120 RGB LED oraz specjalnej taśmy z 30 diodami LED RGB na przednim panelu.

SPEC-OMEGA RGB rozświetlają łącznie 54 diody RGB LED zasilane przez wbudowany kontroler CORSAIR Lighting Node PRO. Poziom oraz rodzaj iluminacji można w pełni dostosować przy użyciu oprogramowania CORSAIR iCUE. Podświetlenie działa od razu po rozpakowaniu obudowy i umożliwia tworzenie imponujących efektów oraz wzorów bez konieczności korzystania ze skomplikowanego software’u. Obudowa jest dostępna w kolorze białym lub czarnym. Obie wersje oferują, asymetryczną konstrukcję oraz panele z hartowanego szkła z przodu i z boku, które doskonale współgrają z pełnym podświetleniem LED RGB diod oraz podzespołów.

O wizualnych zaletach obudowy świadczą nie tylko ostre kąty i unikatowe podświetlenie, ale także nowa, zdejmowana osłona zasilacza, liczne mocowania oraz otwory do ukrywania kabli i złączy. Obudowa SPEC-OMEGA została opracowana z myślą o maksymalnej kompatybilności z pozostałymi podzespołami CORSAIR. Mieści w sobie nawet 360-milimetrowy radiator systemu chłodzenia cieczą typu All in One, taki jak np. w CORSAIR H150i PRO. Pełne wymiary SPEC OMEGA RGB to 495mm x 232mm x 516mm. Najnowszy produkt kalifornijskiej spółki pomieści łącznie sześć wentylatorów 120mm lub cztery 140mm i jeden 120-milimetrowy, kartę graficzną o rozmiarze do 370mm, 190-milimetrowy zasilacz, trzy 2,5-calowe dyski SSD oraz dwa dyski HDD 3,5″ umieszczone w modularnych koszykach.

Obudowa CORSAIR Carbide Series SPEC-OMEGA RGB jest już dostępna w sprzedaży w światowej sieci autoryzowanych sprzedawców detalicznych i dystrybutorów firmy CORSAIR oraz bezpośrednio w sklepie internetowym firmy CORSAIR. W Polsce produkt pojawi się na półkach sklepów w maju br. w cenie ok. 589 Pzł. Obudowa jest objęta dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową pomocą techniczną producenta.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.