Home / Gry / FPS / Call of Duty: WWII – nowy, odmieniony COD na PC i konsole już 3 listopada

Call of Duty: WWII – nowy, odmieniony COD na PC i konsole już 3 listopada

Cal lo fDuty WWII

3 listopada na pecetowych i konsolowych graczy będzie czekało Call of Duty: WWII, nowe wcielenie kultowej produkcji Activision, które wcieli ich do 1 Dywizji Piechoty i zabierze w pełną braterstwa i honoru podróż przez fronty Europy z misją, od której zależeć może powodzenie kampanii Aliantów.

Nowe Call of Duty to pozbawiony lukru realizm, autentyczność i jednocześnie kinowa intensywność przeżyć na wielką skalę.Poza klasycznymi starciami piechoty, w trybie wieloosobowym gra dostarczy również wielu nowości jeśli chodzi o tryby rozgrywki, system walki i wiele innych rozwiązań – a wszystko to na tle znanych z historii wielkich bitew.

Nowy tryb kooperacji – Nazi Zombie – to z kolei nowa, fantastyczna i mrożąca krew w żyłach historia, którą gracze mogą poznać wraz z przyjaciółmi. Stworzona przez studio Sledgehammer Games i wydawana przez Activision Publishing Inc.,Call of Duty: WWII to gra, która na nowo zdefiniuje obraz Drugiej Wojny Światowej dla całego pokolenia graczy.

Powrót do korzeni (czy podążanie za Battlefield 1)

Cal lo fDuty WWII Screen 4

Twórcy ze Sledgehammer Games opracowali tytuł w autentyczny sposób oddający niepolukrowane realia, jak i oddający należną cześć trudom bohaterów tej największej wojny jaką znała historia. Fani serii otrzymają możliwość doświadczenia Drugiej Wojny Światowej w sposób, który był dotąd nieosiągalny, a przy okazji przybliży ten konflikt nowemu pokoleniu graczy.

„Call of Duty: WWIIto przygoda pełna pasji i inspiracji dla całej załogi Sledgehammer Games. Zespół jest całkowicie oddany jednemu celowi – ukazaniu wstrząsającego wydarzenia jakim była ta wojna w ujęciu ukazującym heroizm i poświęcenie żołnierzy.

Przygotowaliśmy bogatą, fabularną kampanię i angażującą rozgrywkę wieloosobową, które ubierają gracza w kamasze i posyłają do walki w świecie, który ugina się pod naporem tyranii. Całość okrasiliśmy pozwalającym oderwać się od wydarzeń historycznych kooperacyjnym trybem Nazi Zombie, który zaskoczy starych fanów i z pewnością zdobędzie wielu nowych” – opowiada Michael Condrey, współzałożyciel i osoba zarządzająca Sledgehammer Games. 

Glen Schofield, szef i współzałożyciel Sledgehammer Games, dodaje,że gra oferuje graczowi zdumiewającą podróż zwykłych ludzi w kierunku wojennego heroizmu. W poszanowaniu dla pokolenia, które walczyło w tym największym z konfliktów.

Cal lo fDuty WWII Screen 1

Call of Duty: WWII to zwrot serii w kierunku jej najgłębszych korzeni, którymi zaciekawiła miliony graczy gdy pojawiła się po raz pierwszy. To pomyślany jako śmiałe, zrealizowane z kinowym rozmachem widowisko, oddające hołd niezapomnianemu bohaterstwu żołnierzy, którzy walczyli ramię w ramię w wojnie, która na zawsze zmieniła oblicze świata.

Gra Activision to szczery, niewygładzony obraz Drugiej Wojny Światowej przedstawiony z perspektywy osławionej amerykańskiej 1 Dywizji Piechoty, w której występuje zróżnicowana mieszanka postaci z całego świata. Za pomocą zapierającej dech w piersiach warstwy wizualnej i potęgującego wrażenie dźwięku, graczom przedstawiona zostanie opowieść o lądowaniu w Normandii, marszu przez Francję i wyzwoleniu Paryża, a wreszcie przesuwaniu linii frontu w stronę Berlina, na przestrzeni niektórych z najbardziej monumentalnych bitew w dziejach ludzkości.

10.222.13.9

Ciężko jest powiedzieć czy Activision poszłoby w kierunku Drugiej Wojny światowej jeśli twórcy Battlefield 1 nie zdecydowali się na “powrót do przeszłości”. Czy COD zadomowiłby się w pierwszej wojnie światowej, a może poszedłby w dalszą niż kosmos przyszłość (Titanfall?). Co by nie było, my osobiście cieszymy się z takiego obrotu sytuacji, gdyż w większości przypadków rzeczywistość rozwija się nieco wolniej niż nasza wyobraźnia i wygląd świata znany z Terminatora pomimo kilkudziesięciu lat nadal nie nastąpił (choć nie znaczy, że w najbliższej przyszłości nie nastąpi).

Tryb multiplayer

Cal lo fDuty WWII Screen 5

Jeśli chodzi o tryb wieloosobowy (multiplayer) Call of Duty: WWII pozwala zanurzyć się głęboko w doświadczenie walk piechoty z całym arsenałem historycznego uzbrojenia I ekwipunku, na tle charakterystycznych miejsc wielkich bitew Europejskiego Teatru Wojennego. Tryb wieloosobowy podsunie graczom również zupełnie nowy sposób kreacji postaci poprzez mechanikę Dywizji, nowatorski wieloosobowy tryb fabularny – Wojnę – oraz Kwaterę Główną, pierwsze w swoim rodzaju centrum społecznościowe, zaprojektowane by zapewnić graczom kontakt ze znajomymi.

Definiujący obraz Drugiej Wojny Światowej dla tej generacji gier tytuł niepozbawiony będzie dającego odetchnąć od autentyzmu trybu Nazi Zombie, w którym grając w kooperacji gracze poznają całkiem nową, fantastyczną historię osadzoną w realiach historycznych, lecz pełną nieprawdopodobnych wydarzeń i scen mrożących krew w żyłach. Więcej informacji na temat wieloosobowych trybów rozgrywki w Call of Duty: WWII ujawnionych zostanie podczas zbliżających się targów E3, a jeszcze później pojawią się nowe informacje o trybie Nazi Zombie.

Bonusy za przedsprzedaż

Cal lo fDuty WWII Screen 2

Złożenie zamówienia na Call of Duty: WWII w przedsprzedaży u wybranych dystrybutorów zapewnia dostęp do Bety, dostępnej w pierwszej kolejności na PlayStation 4, planowanej na dalszą część roku.W przedsprzedaży dostępne są następujące edycje Call of Duty: WWII:

  • Edycja BazowaiCyfrowa Edycja Bazowa.
  • Cyfrowa Edycja Deluxe –z Przepustką Sezonową** i dodatkami.
  • Edycja Pro–z Przepustką Sezonową Pass**, kolekcjonerskim steelbookiem i dodatkami.

Nabywcy przepustki sezonowej otrzymują zawartość Przepustki Sezonowej Call of Duty: WWII 2018. Zawartość jej jednak na chwilę obecną nie została jeszcze ustalona, może się zmienić i niekoniecznie będzie zawierać wszystkie dodatki DLC dostępne dla gry.

Zawartość przepustki sezonowej może nie być dostępna w niektórych regionach a cena, a poza tym data premiery może być uzależniona od danej platformy. Posiadacze przepustki sezonowej powinni pobierać zawarte w niej dodatki z poziomu sklepu znajdującego się w grze, nie z poziomu sklepu platformy, by uniknąć przypadkowego ponownego zakupu i naliczenia opłaty. 

Call of Duty WWII PC pre-order

 

 

 

Kup w przedsprzedaży
Call of Duty WWII PS4 pre-order

 

 

 

Kup w przedsprzedaży
Call of Duty WWII Xbox One pre-order

 

 

 

Kup w przedsprzedaży

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.