Home / Aktualności / Call of Duty: Vanguard jest już dostępne

Call of Duty: Vanguard jest już dostępne

Długo oczekiwane przez fanów FPS-ów Call of Duty: Vanguard jest już dostępne na całym świecie. Vanguard  od Sledgehammer Games zapewnia niezrównaną zawartość Call of Duty w porywającej historii dla jednego gracza, 20 mapach dla wielu graczy (dostępne od pierwszego dnia) oraz zupełnie nowy tryb Zombie  (które głębiej eksploruje istniejący kanon fabuły). CoD Vanguard oferuje również najgłębszą integrację z Warzone, która uruchomi nową Warzone Pacific, w tym nową mapę „Caldera” 2 grudnia.

„Premiera Vanguard to dopiero początek. Ta nowa wersja zapewni graczom Call of Duty niespotykaną dotąd rozpiętość i głębię niesamowitych wrażeń” — powiedziała Johanna Faries, dyrektor generalna Call of Duty, Activision. „Wraz z wydaniem w przyszłym miesiącu zupełnie nowej mapy Warzone Pacific, Call of Duty ma stworzyć najbardziej zintegrowany i najgłębszy kalendarz operacji na żywo, jaki kiedykolwiek mieliśmy. Dzisiejszy dzień jest ekscytującym kolejnym rozdziałem w naszej ciągle rozwijającej się serii”.

Gracze będą mogli doświadczyć początków działań  Siły Specjalnych walcząc na czterech największych frontach II WŚ w niespotykany dotąd sposób.

Dzięki rozwojowi prowadzonemu przez Sledgehammer Games, Vanguard angażuje graczy w wciągającą, przebojową kampanię, w której zwykli żołnierze z różnych środowisk walczą na wszystkich frontach, aby dokonać niezwykłych czynów i odwrócić losy wojny. Gra wieloosobowa obejmuje 20 map, 12 operatorów i ponad trzy tuziny broni w odnowionym trybie Gunsmith od pierwszego dnia. Tryb wieloosobowy Vanguard zapewnia nowe sposoby gry z systemem Combat Pacing oraz szybkim i szalonym trybem przetrwania na wielu arenach Champion Hill. Vanguard wprowadza również pierwszy w serii crossover Zombies opracowany przez Treyarch, rozszerzający fabułę Dark Aether, z którą gracze zapoznali się w Call of Duty: Black Ops Cold War.

Sezon pierwszy zawierać będzie zupełnie nową mapę, Caldera, do darmowego Call of Duty: Warzone, wraz z ogromną ilością nowych wrażeń z rozgrywki – za darmo. Postępy Twojego operatora, broni i przepustki bojowej zostaną również zsynchronizowane w Vanguard, Black Ops Cold War i Modern Warfare, gdy tylko rozpocznie się sezon pierwszy, czyli 2 grudnia.

Wydany wraz z Vanguard, RICOCHET Anti-Cheat TM to wieloaspektowe podejście do zwalczania oszustw, obejmujące nowe narzędzia po stronie serwera, które monitorują analizy w celu identyfikacji oszustw, ulepszone procesy dochodzeniowe w celu wyeliminowania oszustów, aktualizacje zwiększające bezpieczeństwo konta i nie tylko. Back-endowe zabezpieczenia anty-cheatowe RICOCHET Anti-Cheat pojawią się również w tym roku, wraz z premierą mapy Call of Duty: Warzone Pacific na PC.

Vanguard oferuje ujednoliconą progresję i obsługuje grę międzyplatformową w systemach nowej i obecnej generacji. Gracze mogą spodziewać się nowego poziomu funkcji społecznościowych, które pozwolą znajomym grać razem z funkcjami klanu i nie tylko. Głęboka integracja Vanguard z Warzone obejmuje największą ilość nowych treści, jakie kiedykolwiek pojawiły się w Warzone, w tym nową mapę, operatorów, broń i samoloty, a także wspólne postępy i wyłączny dostęp do Warzone Pacific od 2 grudnia dla właścicieli Vanguard.

Vanguard jest dostępny na całym świecie od dzisiaj na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One i PC w pełni zoptymalizowanej wersji Battle.net, usługi gier online Blizzard Entertainment.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.