Home / Aktualności / Bug w iOS 7 pozwala na ominięcie zabezpieczeń

Bug w iOS 7 pozwala na ominięcie zabezpieczeń

Bug w iOS 7

Miejmy nadzieje, że Apple naprawi bug w iOS 7 raczej prędzej niż później.


Pomimo trudów Apple odnośnie budowy lepszego i bezpieczniejszego systemu iOS 7 pozostawia nadal wiele do życzenia.

Bug w iOS 7 – czy są obawy do paniki?

Apple wbudowało szereg zabezpieczeń zarówno w najnowszego iPhona 5S jak i w sam system iOS 7 czy to w postaci możliwości namierzania skradzionego telefonu czy też czytnika linii papilarnych. W tej wiadomości chcielibyśmy się skupić na tym pierwszym bowiem odkryto właśnie łatwy sposób na ominięcie zabezpieczeń programowych co możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

Firma z Cupertino z pewnością miała dobre intencje projektując możliwość śledzenia skradzionego smartfona korzystającego z iOS 7 czy też uniemożliwienia wykasowania konta iCloud chroniącego przed namierzaniem danego smartfonu.

Poniższy film ukazuje Bug w iOS 7  w działaniu i możliwość pozbycia się śledzenia smartfonu przez funkcję Znajdź mój iPhone jak również konta iCloud. Bug w iOS 7 polega na możliwości ominięcia zabezpieczeń bezpieczeństwa poprzez jednoczesne przyciśnięcie „skasuj konto” oraz „znajdź mój iPhone”. Choć początkowo może wydawać się to trudne, jak podają niektóre źródła jest to możliwe.

Po tych czynnościach osoba próbująca obejść zabezpieczenia iOS 7 lub wyższego będzi zapytana o hasło. W tym memencie gdy smartfon zostanie wyłączony przyciskiem”power”, po jego restarcie użytkownik będzie mógł usunąć konto iCloud bez konieczności podawania hasła.

Usunięcie iCloud użytkownika umożliwi osobie, która „nabyła” nasz smartfon na reset ustawień. Aktywacja zabezpieczeń nie będzie miała miejsca w tym przypadku gdyż ta funkcja wymaga innej, w tym przypadku wspomnianej wcześniej „Znajdź mój iPhone”.

Jedynym sposobem na tymczasowe zabezpieczenie zanim bug w iOS 7 zostanie przez Apple załatany to wprowadzenie kodu zabezpieczającego nasz smartfon, tak aby nikt nie dostał się do jego ustawień. Problemem powstrzymującym niektórych przed ustawieniem kodu odblokowującego jest znaczne utrudnienie podczas częstego odblokowywania telefonu. W związku z tym wiele osób nie ustawia żadnych zabezpieczeń narażając się na łatwą kradzież.

 
>