Home / Aktualności / Budujesz kompaktowy zestaw komputerowy – Cooler Master MasterBox NR200 i NR200P może być dla ciebie

Budujesz kompaktowy zestaw komputerowy – Cooler Master MasterBox NR200 i NR200P może być dla ciebie

Rynek obudów typu mini-ITX, choć nie najbardziej popularny, to bez wątpienia ostatnimi czasy cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Wychodząc temu na przeciw, znany producent obudów i systemów chłodzenia, Cooler Master, zaprezentował właśnie swoje dwie najnowsze obudowy MasterBox NR200 i NR200P należące właśnie do form factor mini-ITX. Mimo kompaktowych rozmiarów oferują one dość miejsca nawet na trójslotowe karty graficzne, masywne chłodzenia cieczą i dodatkowe wentylatory.

Cooler Master MasterBox NR200 i NR200P to obudowy adresowane do entuzjastów niewielkich, lecz wydajnych PC. Producent postawił na maksymalną funkcjonalność i ergonomię. Każdy panel czy część ramy można zdemontować, by uzyskać dostęp do wnętrza z dogodnej perspektywy. Zewnętrzne ścianki można zakładać i zdejmować bez potrzeby użycia narzędzi, podobnie jak górne wentylatory.

Wewnątrz obudów Cooler Master MasterBox NR200 i NR200P jest dość przestrzeni na trójslotowe karty graficzne i wydajne chłodzenia AiO. W przypadku tych pierwszych długość nie powinna przekraczać 330 mm, z kolei radiatory mogą mierzyć do 280 mm. Aktywne chłodzenie procesora może mieć do 157 mm wysokości. Jest też miejsce na siedem dodatkowych wentylatorów.

Dwa z nich, o średnicy 120 mm i 92 mm, znajdują się w komplecie. Model Cooler Master MasterBox NR200P jest też wyposażony w uchwyt do pionowego montażu GPU. Dzięki temu użytkownicy, którzy zdecydują się na panel boczny z hartowanego szkła, mają zyskać efektowniejszy wygląd wnętrza. Z kolei osoby, które zamontują perforowaną ściankę, mają docenić łatwiejszy dostęp grafiki do chłodnego powietrza.

Obudowy Cooler Master MasterBox NR200 i NR200P są wykonane z grubej, w ocenie producenta, stali i ważą około siedmiu kilogramów. Użytkownicy będą mogli wybrać między białym i czarnym wariantem. Producent postawił na malowanie metodą proszkową, która zapewnia lepszą trwałość i odporność na zarysowania, a jednocześnie jest bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego.

Obudowy Cooler Master zostały wycenione na 359 zł za MasterBox NR200 i 449 zł za NR200P.

 

Galeria:

MasterBox NR200 ( w wersji Bczarnej – dostępna jest również w białej odmianie)

MasterBox NR200P ( w białej – dostępna jest również w czarnej odmianie)

 

Dane techniczne:

 • model: MasterBox NR200, MasterBox NR200P
 • wymiary: 376 x 185 x 292 mm
 • waga: 6,99 kg
 • materiały: malowana proszkowo stal SGCC, szkło hartowane
 • obsługiwane formaty płyt głównych: m-ITX, m-DTX
 • maks. wysokość chłodzenia CPU: 157 mm
 • maks. długość karty graficznej: 330 mm
 • liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 3
 • miejsca na dodatkowe wentylatory: 7
  • fabrycznie zainstalowane: 1 x 120 mm, 1 x 92 mm
 • możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak, do 280 mm długości

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.