Home / Aktualności / Bohater nie jedno ma imię – test myszek Hiro Pegasus i Hydra

Bohater nie jedno ma imię – test myszek Hiro Pegasus i Hydra

ProcessorAMD Ryzen 5 1600 (6 rdzeni / 12 Wątków 3.6 GHz)
Płyta głównaGIGABYTE GA-AX370-Gaming K3 (rev. 1.0) AM4
PamięćCorsair Vengeance RGB 2 x 8 GB 3000MHz
Dysk SSD (1)SAMSUNG 850 EVO 250 GB SATA III (6 Gb/s)
Dysk SSD (2)ADATA XPG SX8200 PRO 256 GB PCIe Gen3x4
Obudowa
FSP CMT240
Karta graficzna 3Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB
ZasilaczCorsair RM650W
MonitorLG 29UM65-P
ChłodzenieAMD Spire

Myszki testowaliśmy jak zwykle zarówno w środowisku office-owym, jak i podczas grania. Oczywiście ze względu na większą czułość Hydry była ona delikatnie bardziej precyzyjna, aczkolwiek mniej zaawansowany gracz tak naprawdę nie jest tego w stanie wyłapać. W zależności od gry mogą się też przydać dodatkowe przyciski z prawej strony, jakie oferuje Hydra. Czy więcej znaczy lepiej? Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami. Niemniej jednak warto wspomnieć, że HIRO udało się poprawić coś, co drażniło nas w przypadku Volosa (myszka Thermaltake), a mianowicie umiejscowienie przycisków dodatkowych. Gracze nie powinni mieć problemów z ich używaniem, w związku z czym czas poświęcony na ich konfigurację nie pójdzie na marne.

Jeśli chodzi o głośność samych gryzoni, to pod względem poziomu hałasu generowanego przez klik lepsza była Hydra (35 vs 37 dBA – poziom hałasu w pokoju to 30 dBA), zaś w przypadku kółka lepszy okazał się Pegasus (34 vs 38 dBA). Nie są to wartości zbyt od siebie odbiegające i niedenerwujące podczas typowego użytkowania. Podajemy je tylko jako dla Waszej informacji przy okazji testów.

Grając w gry typu PUBG, Dota 2, Diablo III, CS:GO czy Cities: Skylines, docenialiśmy coraz bardziej i bardziej zarówno wykonanie czy ergonomię jak i dodatkowe funkcje, które wcześniej zaprogramowaliśmy (oraz makra oczywiście). Jeśli chodzi o CS:GO, to gra podziękowała nam w przypadku Hydry lepszymi wynikami w rozgrywce (zwiększyliśmy na max. m.in. czułość myszki), nie tylko z uwagi na większe DPI, ale również na sposób chwytu myszki, który w tym przypadku bardziej przypadł do gustu testującemu.

Korzystając z okazji spróbowaliśmy podłączyć obie myszki do konsoli Xbox One. Jednak nie mieliśmy z nimi tyle szczęścia, gdyż nie zostały one rozpoznane w systemie konsoli. Niemniej jednak nic straconego, bowiem Microsoft (według zapewnień) rozszerza wsparcie peryferiów dla swojej konsoli, co oznacza, że w przyszłości oba gryzonie mogą działać poprawnie.

1. Wprowadzenie
2. Wygląd zewnętrzny i oprogramowanie
3. Platforma testowa i testy
4. Podsumowanie

Myszki testowaliśmy jak zwykle zarówno w środowisku office-owym, jak i podczas grania. Oczywiście ze względu na większą czułość Hydry była ona delikatnie bardziej precyzyjna, aczkolwiek mniej zaawansowany gracz tak naprawdę nie jest tego w stanie wyłapać. W zależności od gry mogą się też przydać dodatkowe przyciski z prawej strony, jakie oferuje Hydra. Czy więcej znaczy lepiej? Na to pytanie musicie …

Ocena końcowa

Wygląd
Oprogramowanie
Podświetlenie
Wydajność w grach
Ocena końcowa

Polecamy!

Podsumowanie : Jak dowiodły testy, HIRO sukcesywnie dąży do podbicia serc graczy nie nadwyrężając ich kieszeni.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
82

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.