Home / Aktualności / Bohater nie jedno ma imię – test myszek Hiro Pegasus i Hydra

Bohater nie jedno ma imię – test myszek Hiro Pegasus i Hydra

Wielu z Was zapewne zgodzi się z nami, że dzień bez RGB to dzień stracony. Mając to na uwadze, skontaktowaliśmy się z panem Grzegorzem z firmy NTT zajmującej się dystrybucją peryferiów marki HIRO, prosząc o dostarczenie do badań dwóch myszek Pegasus i Hydra, aby poddać te dwa gryzonie porównaniu i testom. Już na samym wstępie bardzo dziękujemy za dostarczenie sprzętu do testów. Jest to tym bardziej ciekawe, że nie mieliśmy dotychczas szansy na kontakt z marką HIRO. Jak wypadną te dwie myszki w konfrontacji z Thermaltake Volos? Mamy nadzieję, że niniejsza recenzja to rozstrzygnie.

Jak określa się sama firma – „HIRO jest dynamicznie rozwijającą się marką komputerów i akcesoriów dla graczy stworzoną przez pasjonatów z miłości do gamingu”. Na stronie znajdujemy także informacje, że „NTT System dostarcza komputery serii Game na największe imprezy gamingowe w Polsce, ściśle współpracując z organizatorami i pozostając w bliskim kontakcie ze społecznością graczy”. To pozwala myśleć, że będziemy mieli do czynienia z tworem choć nieco bardziej profesjonalnym niż podstawowe, budżetowe produkty od konkurencji.

Podczas gdy Pegasusa możemy dostać za niecałe 130 zł, to za Hydrę przyjdzie nam zapłacić ok. 30 zł więcej (dokładnie 159,99 zł). Taka polityka cenowa stawia te dwie konstrukcje mniej więcej w szranki ze wspomnianym Volosem (aczkolwiek kosztuje on prawie 200 zł na chwilę obecną) oraz Thermaltake eSports VENTUS 5700DPI, który kosztuje tyle co Hydra (jednak ma znacznie mniejszą czułość wynoszącą 5700 DPI). Pełna specyfikacja myszek HIRO znajduje się poniżej.

 

  • HIRO Pegasus
  • HIRO Hydra
Specyfikacja

Czujnik optyczny PIXART 3330

Maksymalna prędkość: 150ips

Maksymalne przyspieszenie: 30G

Częstotliwość raportowania do: 125-1000Hz

Rozdzielczość: 400-7 200 DPI

LOD: ~1.8mm

Interfejs: USB

Napięcie znamionowe: 1.8±2.1V

Maksymalne napięcie: ≤150Ma

Masa: 102g

Wymiary: 125 x 75.5 x 43mm

Cena: 129,99zł

Specyfikacja

Czujnik optyczny PIXART 3360

Maksymalna prędkość: 250ips

Maksymalne przyspieszenie: 50G

Częstotliwość raportowania do: 125-1000Hz

Rozdzielczość: 200-12 000 DPI (wirtualnie do 24 000 DPI)

LOD: 2mm

Interfejs: USB

Napięcie znamionowe: 1.8±2.1V

Maksymalne napięcie: ≤100Ma

Masa: 134g

Wymiary: 128 x 66 x 37.5mm

Cena: 159,99zł

1. Wprowadzenie
2. Wygląd zewnętrzny i oprogramowanie
3. Platforma testowa i testy
4. Podsumowanie

Wielu z Was zapewne zgodzi się z nami, że dzień bez RGB to dzień stracony. Mając to na uwadze, skontaktowaliśmy się z panem Grzegorzem z firmy NTT zajmującej się dystrybucją peryferiów marki HIRO, prosząc o dostarczenie do badań dwóch myszek Pegasus i Hydra, aby poddać te dwa gryzonie porównaniu i testom. Już na samym wstępie …

Ocena końcowa

Wygląd
Oprogramowanie
Podświetlenie
Wydajność w grach
Ocena końcowa

Polecamy!

Podsumowanie : Jak dowiodły testy, HIRO sukcesywnie dąży do podbicia serc graczy nie nadwyrężając ich kieszeni.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
82

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.