Home / Motoryzacja / Bmw / BMW Pinifarina Gran Lusso Coupe

BMW Pinifarina Gran Lusso Coupe

Kiedy wyjątkowa niemiecka jakość łączy się z włoskim dopieszczaniem szczegółów to może powstać tylko coś wyjątkowego. Tak właśnie stało się w przypadku współpracy niemieckiego koncernu BMW z włoska firmą wzorniczą Pinifarina. We włoskim Villa d’Este Concorso d’Eleganza zostało zaprezentowane nadzwyczaj piękne pod każdym względem auto o nazwie Pininfarina Gran Lusso  w wersji coupe.

Piękna sylwetka nowego BMW kryje w sobie moc silników V12 którymi według spekulacji może być   536 konny 6.0-litrowy podwójnie doładowany silnik (najprawdopodobniej z wersji 760Li). Spekulacje mogą okazać się trafione chociażby z powodu platformy BMW serii 7. Gran Lusso określa się mianem bezpośredniej konkurencji chociażby dla samochodu Bentley Continental GT.

Wróćmy jeszcze do wyglądu auta. Na pierwszy rzut oka uwagę przyciągają detale oraz ich wysoka jakość. Czy to wygląd reflektorów przednich czy tylnych stylizowanych na literę L świateł tylnych czy projekt lusterek , wlotów powietrza włącznie z napisem “Pinifarina” na przednim wlocie, wydechów tylnych a na 21 calowych obręczy ze stopów lekkich skończywszy podkreślają futurystyczne lecz bardzo wyjątkowe kształty. A to dopiero początek bo na okrasę czeka na nas wnętrze auta, w którym  zastosowane elementy drewniane z jednego z najstarszego rodzaju drewna Kauri czy chociażby materiałów oszycia poddasza auta pochodzącego z włoskiej dziewiczej wełny (nie przetwarzanej w żaden sposób).

Galeria:

Film autorstwa AutoMotoTV pochodzi z serwisu You Tube