Home / Aktualności / BMW i8 na torze Nurburgring – filmik z toru

BMW i8 na torze Nurburgring – filmik z toru

BMW i8 Nurburgring

Zastanawialiście się co dzieje się obecnie z BMW i8 będąca hybrydą typu-plug-in? Minęło już trochę czasu zarówno od premiery tego auta w 2009 jak i prototypu zaprezentowanego w zeszłym roku.

Wydawać by się mogło iż po tak długim okresie czasu powinniśmy zobaczyć BMW i8 w sprzedaży. Pomimo, że nie przypuszczamy iż nastąpi to w najbliższej przyszłości, to udało nam się zdobyć filmik z jazdy testowej tego auta na niemieckim torze Nurburgring będącego mekką dla wszystkich pragnących przetestować swoje maszyny.

Dla przypomnienia BMW i8 posiada trzy-cylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy. Właśnie to w połączeniu z zaprojektowanym dla tego auta układem wydechowym spowodowało iż jak usłyszycie z poniższego filmu, auto brzmi po prostu przepięknie.

Jednak jak to bywa z prototypami nie wszystko idzie zgodnie z planem. Auto doświadczyło małej usterki lecz po krótkiej chwili wróciło z powrotem na tor aby dokończyć jazdę testową. Jak się później okazało BMW i8 doświadczyło problemów z hamulcami w związku z czym musiało zjechać na pobocze na 15 minut, w czasie których kierowca odpowietrzał hamulce naciskając energicznie na pedał hamulca.

Póki co BMW nie potwierdziło w jakim celu wypuściło swój prototyp na tor oraz czy oznacza to, że auto pojawi się za jakiś czas na liniach montażowych. Czas pokaże. Nie omieszkamy poinformować was o tym jak tylko dowiemy się czegoś więcej.

 Źródło: Autoblog