Home / Aktualności / BMW i3 – zdjęcia i nieoficjalne informacje

BMW i3 – zdjęcia i nieoficjalne informacje

BMW i3Ekstrawaganckie i bardzo indywidualne auto ze stajni BMW a mianowicie i3 ma zostać zaprezentowane już niebawem. Nie uchroniło to jednak niemieckiej firmy od pojawienia się w sieci informacji oraz przedprodukcyjnych zdjęć elektrycznego samochodu z Bayernu.

Na zdjęciach możemy zauważyć brak chłodnicy (co w samochodzie elektrycznym jest zrozumiałe) dzięki pominięciu silnika spalinowego. Silnik elektryczny użyty w BMW i3 to 170-konny silnik  umieszczony przy tylnej osi. W powiązaniu z 250Nm momentem obrotowym daje to autu przyspieszenie od 0 do 60 km / h w 3.7 sekundy a od 0 do 100 km / h w nieco ponad 7 sekund (7.2 sekundy). Brak chłodnicy oraz konstrukcji auta pozwala to na zmniejszenie oporów oraz zmienia całkowicie wygląd auta. Kolejną rzeczą, która rzuca się w oczy jest brak środkowego słupka. Z tego powodu drzwi otwierają się podobnie jak w najnowszym Fordzie B-max. Takie rozwiązanie nie jest nowe, lecz w tym przypadku zostało użyte z praktycznych względów takich jak ułatwienie dostępu do auta.

Zaglądając do środka zauważamy duży centralny ekran, stanowiący centralny system informacji o tym co się dzieje w aucie oraz jego otoczeniu. Wyświetlacz ten jest także wykorzystywany jako nawigacja satelitarna GPS oraz system rozrywki multimedialnej dla pasażerów pojazdu.

BMW decydując się na samochód elektryczny poszło nieco dalej niż częściowe oszczędzanie środowiska a mianowicie użycie materiałów do wykończenia i3. Materiały obicia siedzeń mają być wykonane z ekologicznych włókien a drewno użyte do stylizacji ma pochodzić z lasów drzew eukaliptusowych. Samochód ma być dostępny na europejskim rynku już pod koniec tego miesiąca a jego cena ma się zaczynać od około 140 900 zł. BMW i3 tanie może nie będzie ale za to oszczędzi nam kosztów związanych z rosnącymi cenami paliwa. Przy pełnym naładowaniu baterii autem można pokonać do 160 kilometrów.

Na koniec nie sposób nie wspomnieć podobieństwa tego modelu do auta, które pojawiło się już wiele lat temu a obecnie zniknęło z ofert producenta i dróg. Mowa tutaj o Audi A2. Czy to samo stanie się z modelem BMW, które stawiając na innowacyjność może wkroczyć na grząski grunt, to się okaże. Trzeba jednak pamiętać, że czasy się zmieniają tak jak ceny benzyny czy ropy.

Galeria:

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.