Home / Aktualności / Blocky Farm – niezwykle pikselowaty symulator farmy od Jet Toast

Blocky Farm – niezwykle pikselowaty symulator farmy od Jet Toast

Jet Toast, niezależne studio deweloperskie z siedzibą w Warszawie, informuje o premierze Blocky Farm na systemie Android. Urokliwym symulatorem farmy z elementami zabawy i opieki nad zwierzętami do tej pory mogli cieszyć się właściciele smartfonów i tabletów z systemem iOS. Od teraz grę będzie mógł pobrać praktycznie każdy posiadacz mobilnego sprzętu. Użytkownikom obu platform została także udostępniona najnowsza aktualizacją, która wprowadza efekty pogodowe i Dziennik Farmerski.

Gra różni się od innych tytułów z tego gatunku tym, że zwierzęta wymagają dodatkowej uwagi. System zabawy z nimi jest wzorowany na kultowej zabawce z lat 90. – tamagotchi. Blocky Farm posiada elementy zręcznościowe, gdyż gracz sam pokieruje interaktywnym traktorem. Poza możliwością wymiany handlowej z pobliskim miasteczkiem i wykonywaniem zadań, gra oferuje możliwość udziału w globalnych wydarzeniach. Dają one możliwość konkurowania z innymi farmerami oraz odwiedzania ich gospodarstw.

W gospodarstwie może zamieszać aż 7 różnych gatunków zwierząt. Gracze mają do dyspozycji kilkanaście rozmaitych gatunków roślin uprawnych oraz wiele elementów dekoracyjnych i gadżetów dla mieszkańców farmy. Blocky Farm to gra w modelu free-to-play z mikropłatnościami, które jednak nie przeszkadzają w rozgrywce.

Gra dotychczas dostępna była dla użytkowników systemu iOS, a od 11 kwietnia 2018 roku Blocky Farm jest dostępna także dla osób z Androidem. Tytuł można pobrać za darmo w sklepie Google Play.

Gra polskich deweloperów charakteryzuje się o voxelową grafiką. Twórcy przykładają ogromna uwagę do najdrobniejszych detali co sprawia, że gracze otrzymali produkt, który może poszczycić się piękną oprawą graficzną. Najnowsza aktualizacja gry wprowadza zmienne warunki pogodowe, dzięki czemu Blocky Farm prezentuje się jeszcze lepiej. Nie są to tylko efekty wizualne. Deszczowa, wietrzna, mglista lub słoneczna aura będzie miała realny wpływ na rozgrywkę. Na przykład, podczas pięknego i ciepłego dnia uprawy będą rosły o 10% szybciej niż w innych warunkach.

Do gry trafił także Dziennik Farmerski, w którym gracze znajdą zadania do wykonania, prognozę pogody, podgląd postaci oraz kolekcji unikatowych naklejek. Codzienne obowiązki sprawią, że wirtualni farmerzy będą mogli poczuć się jak prawdziwi rolnicy.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.