Home / Aktualności / BlizzConline 2021 i informacje o Diablo 4

BlizzConline 2021 i informacje o Diablo 4

Jak można było oczekiwać, BlizzConline 2021 przyniósł długo  oczekiwane informacje o Diablo 4  prosto  ze źródła. Według Blizzarda, w otwartym świecie Diablo 4 będzie dużo eksploracji, dzięki czemu zespóły  graczy  będą mogły zagłębić się jeszcze    bardziej  niż  dotychczas, używając  np. koni do przemieszczania się między sporymi odległościami  w tym Scosglen i Fractured Peaks.

Jedną z bardziej interesujących rzeczy w przypadku wierzchowców jest to, że pojawią się w grze różne rasy koni i inne wierzchowce, które można znaleźć na całym świecie, rozwiązując zagadki, znajdując ukryte miejsca, a nawet zabijając określone rodzaje potworów. Gracz  będzie także mógł znaleźć rzeczy do personalizacji swojego krumaka, takie jak zbroja, płyty kopytowe i trofea. Jak  podają  twórcy, istnieje wiele sposobów na dostosowanie swojego wierzchowca  do wyglądu swego pana. Z wierzchowcami można zrobić więcej niż tylko jeździć na nich np. Łotrzyk może wyskoczyć w powietrze z wierzchowca i wystrzelić serię strzał niszczących wszystko  na swojej  drodze. Pomimo tego, że wierzchowiec nie może odnieść obrażeń, to jeśli zostaniemy zaatakowani na koniu, będziemy musieli zejść z konia i odeprzeć atak.

Innym wartym  wspomnienia aspektem otwartego świata są obozy, które są w zasadzie bastionem zła na całym świecie. W tych obozach możemy spodziewać się różnego rodzaju potworów i bandytów, których jedynym celem jest zajęcie okolicy. Gracz  będzie mógł  wędrować do tych miejsc i próbować je odzyskiwać dla mieszkańców Sanktuarium. Każdy będzie miał własną historię i wyjątkowe, stałe miejsce na świecie.

Kolejnym  elementem Diablo 4, o którym udało się nam coś dowiedzieć są Questy czyli zadania, na co możesz natknąć się losowo w świecie  w przeciwieństwie do obozów będących stałym elementem. Kiedy już pokonamy przeciwników  w  okolicy obozu, w zasadzie odblokowujemy ten obóz i tworzymy nowy punkt orientacyjny, który wcześniej nie istniał. Otworzą  się wtedy wszystkie targowiska, a my zyskamy kowala i sprzedawcę w miejscu, którego wcześniej nie było. Ponadto mogą pojawiać się nowe zadania, a nawet nowe historie do opowiedzenia. W późniejszym etapie gry  moga  pojawić się też w tych miejscach wejścia do lochów. Ogólnie  mówiąc odbierając te obozy wrogowi zasadniczo pomagamy w ponownym zasiedleniu tych obszarów w Sanktuarium.

Dzięki PvP w otwartym świecie będą obszary zwane Fields of Hatred, do których gracz będzie mógł swobodnie wejść, aczkolwiek zostanie  pochłonięty i zmuszony do zwrócenia się przeciwko innym graczom. Strefa PvP nie jest obowiązkowa, aczkolwiek umożliwia zbieranie Shards of Hatred, zabijając potwory i wchodząc w interakcję z otoczeniem, a nie tylko zabijając innych graczy. Po zdobyciu tych odłamków, będziemy musieli je  oczyścić  gdyż  pierwotnie występują w czystej postaci. To z  kolei da nam możliwość zmiany ich w walutę, której będziemy mogli użyć w małych obozowiskach wokół Pól Nienawiści kupując np. zbroje, trofea i inne rzeczy. Aby nie  było za łatwo,  próba oczyszczenia odłamka ostrzeże innych graczy, którzy wejdą i spróbują zaatakować gracza i zabrać jego odłamki, zanim rytuał zostanie zakończony. Po oczyszczeniu odłamków będzie można je zachować, ale zanim zostaną oczyszczone, są łakomym kąskiem dla innych graczy PvP.

Im więcej zwrócimy  się przeciwko innym graczom, tym  bardziej zmieniamy się w Naczynie Nienawiści. Gdy to nastąpi, wszyscy w dużym promieniu od Ciebie będą widzieć Cię jako zagrożenie na mapie a to skusi  ich do  próby otrzymania premię za zabicie cię. Kiedy to nastąpi gracz  ma określoną ilość czasu potrzebną do przetrwania. Jeśli będzie w stanie go przetrwać i uciec, lub pokonać atakujących, otrzymamy bardzo dużą premię.

Według Blizzarda to tylko zarys tego, czego można się spodziewać w Diablo 4. W związku z  tym, że do premiery pozostało jeszcze sporo czasu, będziemy zapewne raczeni kolejnymi dawkami informacji o tej grze.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.