Home / Aktualności / gry / BlizzCon 2016: Diablo powróci w nieoczekiwanej formie

BlizzCon 2016: Diablo powróci w nieoczekiwanej formie

diablo-3-powrot-nekromanty

Diablo, niekwestionowany hit studia Blizzard, gra która wyniosła ją na wyżyny popularności według najnowszych informacji powróci po raz kolejny. Jednak w nieco innej niż by wszyscy mogli podejrzewać postaci.

Na 20 rocznicę pojawienia się oryginalnego tytułu, Blizzard wypuści oryginalne Diablo konkretnie poziomy tej gry, które wykorzystają silnik Diablo 3. Tym samym gracze chcący ochronić Sanktuarium, już w przyszłym tygodniu będą mieli okazję zagrać w nową odsłonę klasyku sprzed lat podczas specjalnej imprezy dedykowanej tej grze, a przynajmniej niektórzy ze szczęśliwców.

Nowe-stare Diablo dostępne ma być w postaci patchu, nazwanego “The Darkening of Tristram“, który będzie można pobrać. Gracze, którzy będą mieli okazję spróbować tej gry, po raz kolejny zejdą w podziemia Katedry, aby przeżyć ponownie, proroczy horror z piekła rodem. 

Pomimo wykorzystywania silnika gry Diablo 3, w zremasterowanej wersji producent, studio Blizzard zastosowało specjalne filtry, aby jak najbardziej przybliżyć tym samym oryginał. W celu powrotu do korzeni, gracze zostaną ograniczeni do poruszania się w 8 kierunkach.

Nie ukrywamy, że tak jak większość fanów Diablo, wyczekiwaliśmy czwartej części tej serii, aczkolwiek po informacjach i zwiastunie prezentującym nową postać do Diablo III i dodatku Reaper of Souls – Nekromanty, owe złudzenia zostały rozwiane. To jednak pojawi się dopiero w 2017 roku.

Niemniej jednak Blizzard liczy po raz kolejny na zyski, jak małe by one nie były, oferując dodatkową postać płatnie, w postaci mikrotranzakcji nazwanej “Powrotem Nekromanty”.

Wygląda na to, że po raz kolejny będziemy świadkami dosyć długiej przerwy pomiędzy częściami tej gry. W końcu trzecia część została wydana jedynie 4 lata temu. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.