Home / Aktualności / Blitz Twister Cup 2019 – eSportowe mistrzostwa w World of Tanks Blitz już wkrótce!

Blitz Twister Cup 2019 – eSportowe mistrzostwa w World of Tanks Blitz już wkrótce!

Już 9 listopada w Mińsku odbędzie się Blitz Twister Cup 2019, czyli oficjalne mistrzostwa eSportowe w grze World of Tanks Blitz. Sześć najlepszych drużyn z całego świata powalczy o tytuł oraz pulę nagród w wysokości 100 000 dolarów. Warto podkreślić, że mamy tu do czynienia z nowatorskim podejściem do eSportu, gdyż turniej rozgrywany będzie wyłącznie na urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach zamiast tradycyjnych komputerów czy konsol.

Do mistrzostw zakwalifikowały się najlepsze drużyny z poszczególnych regionów:

  • [EG-] END GAME z Europy,
  • [RGN] REIGN z Ameryki Północnej,
  • [7STAR] 7STAR z Wspólnoty Niepodległych Państw,
  • [FEAST] ULTIMATE FEAST z Azji,
  • [-WOT-]TEAM WOMBATS Z Chin
  • [MERCY] RBmk-Energy ze Wspólnoty Niepodległych Państw (zwycięzcy turnieju o dziką kartę)

Drużyny będą podzielone na dwie grupy po 3 zespoły. W pierwszej fazie rywalizacja będzie każdy z każdym w formacie do 5 bitew, a zwycięzcy obu grup zmierza się w wielkim finale w rozgrywce najlepsi w 7 meczach.

Zwycięzcy wrócą do domu z tytułem mistrzów świata World of Tanks Blitz oraz kwotami 50 000 dol. (I-miejsce),  20 000 dol. (II-miejsce), a drużyny zajmujące miejsca drugie i trzecie w grupach odpowiednio po 10 i 5 tys. dol.

Blitz Twister Cup 2019 odbędzie się w Mińsku (Białoruś) – mieście powstania World of Tanks Blitz. Każdy mecz będzie streamowany na żywo za pośrednictwem oficjalnego kanału gry na Youtube z dedykowanym, eksperckim komentarzem. Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Gorilla Energy, a partnerem specjalnym Xiaomi. 

– Jesteśmy wdzięczni naszej społeczności, która aktywnie interesuje się Twister Cup i pomogą z roku na rok rozwijać te mistrzostwa. Chcemy wzmocnić scenę World of Tanks Blitz nowym, energetycznym utworem w klimacie gry, który oddaje ducha rywalizacji naszych graczy – mówi Daria Klimchuk, lider zespołu eSportowego w Wargaming Mobile.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.