Home / Aktualności / Blackphone. Smartfon z prywatnością ustawioną na maxa.

Blackphone. Smartfon z prywatnością ustawioną na maxa.

smartfon blackphoneBlackphone to smartphone, który został zaprojektowany z myślą o bezpiecznych, szyfrowanej komunikacji pomiędzy jego użytkownikiem a drugą stroną.

Pod pojęciem bezpieczeństwa tyczy się w tym przypadku szyfrowanie zarówno rozmów telefonicznych, wiadomości tekstowych, czatu czy przeglądania internetu oraz wymiany danych.

Produkt ten wydaje się być idealnym rozwiązanie dla wszystkich szukających ochrony prywatności oraz wścibskiego oka NSA, gdyż oddaje w ręce użytkowników narzędzia i ustawienie prywatności niespotykane dotąd w konkurencyjnych rozwiązaniach. Przynajmniej nie na taką skalę.

Prywatność dla wszystkich

W erze dostępności prawie każdego człowieka w internecie, bez względu na wiek, płeć czy przekonania religijne prywatność zyskała jeszcze bardziej na znaczeniu. Stało się tak głównie dzięki zmienionej polityce odnoście przekazywania zbieranych danych chociażby z takich serwisów jak Facebook czy Google+.

Choć zamierzenia producenta mogą być naprawdę szczytne, pytanie jakie nasuwa się czy świat przestępczy także nie skusi się przetestować Blackphone. Jak to zwykle bywa zawsze jest druga strona medalu.

Blackphone – zbudowany z myślą o naszej prywatności

Blackphone to smartfon, którego specyfikacji do końca jeszcze nie wiadomo. Jednak nie ona jest tutaj najważniejsza lecz właśnie funkcje dokładnego kontrolowania prywatności jakie ten smartfon oferuje. Cecha prywatności i jej ochrony została już oceniona w przeszłości przez użytkowników biznesowych i nie tylko. Dzięki niej wybiła się kiedyś tak znana firma jak BlackBerry, która jednak m.in. dzięki nieumiejętnym zarządzaniu straciła dosłownie wszystko z prywatnością włącznie.

Blackphone ma korzystać jak podaje producent z systemu PrivatOS czyli zmodyfikowanego systemu Android. Dzięki temu, że jest on również open-source czyli bezpłatny, każdy producent sprzętu będzie go mógł bezpłatnie wykorzystać do swojego produktu. Czy jednak producenci zdecydują się na oddanie wszystkich ustawień odnośnie prywatności w ręce użytkowników czy też może skusi ich chęć zdobycia części danych, czas pokaże.

PrivatOS ma być systemem Android z otoczką ochronną bezpieczeństwa, także użytkownik nadal otrzyma dostęp do środowiska tego sysemu w tym Google Play Store a także nie straci swojej prywatności.

Także sporo pytań przychodzi na myśl po odwiedzeniu samej strony tego smarftona. Jakkolwiek jest wokół tego projektu dużo szumu i obietnic. Ochrona prywatności smartfona zespołu Geeksphone jest tak adekwatna do informacji dostępnych na ten temat.

Na razie poza pięknymi historiami odnośnie możliwości kontrolowania prywatności za dużo nie wiadomo. Miejmy nadzieje, że nie jest to kolejna historia, którą można wsadzić między bajki.

Niemniej jednak  filmiku, który możecie zobaczyć poniżej nie odnieśliśmy wrażenia, że byłby to przykład jakiegoś oszustwa. Lecz póki co nie możemy za to zupełnie ręczyć.

Przedsprzedaż smarfonu Blackphone ma rozpocząć się 24 lutego 2014 (w tym odblokowanego – simm free) na światowym kongresie telefonii mobilnej Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie.Źródło: Blackphone