Home / Aktualności / Blackberry Z50 i Q30 w drugim i trzecim kwartale 2014

Blackberry Z50 i Q30 w drugim i trzecim kwartale 2014

BlackBerry Q30Co jak co, ale wytrwałości w dążeniu do przetrwania nie można odmówić firmie Blackberry. Producent ten ogłosił właśnie, że planuje wydać dwa nowe smartfony BlackBerry Z50 oraz BlackBerry Q30 (z klawiaturą QWERTY) w trzecim kwartale przyszłego roku.

Następca zarówno BlackBerry Z30 jak i Z10 ma posiadać ekran o przekątnej 5,2 cala i oferować rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, jak również czterordzeniowy procesor. Pozostała część specyfikacji BlackBerry Z50 nie jest na razie znana.

Co do następcy Q10, czyli Blackberry Q30 wiadomo tylko tyle, że ma pojawić ma się w drugim kwartale 2014.

Z dostępnych nam informacji wynika, iż inżynierowie kanadyjskiej firmy już od jakiegoś czasu intensywnie pracowali nad kolejnymi produktami, które z pewnych względów dopiero teraz będą mogły ujrzeć światło dzienne.

Człowiek odpowiedzialny za ocalenie Blackberry – John Chen – twierdzi, że w planach firmy nie ma zamknięcia oddziału odpowiedzialnego za produkcje i rozwój smartfonów, nawet pomimo problemów ze sprzedażą jakie zaczęły się pojawiać na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Taka informacja może nie tylko podbudować serca pracowników BlackBerry, ale rownież akcjonariuszy i co najważniejsze fanów tej marki.

Zrodlo: Phone Arena