Home / Telefonia mobilna / BlackBerry Priv – ujawniona cena i specyfikacja smartfonu z Androidem

BlackBerry Priv – ujawniona cena i specyfikacja smartfonu z Androidem

Blackberry PrivBlackBerry Priv czyli smartfon kanadyjskiego producenta z systemem Android jest już prawie za rogiem, prawie ponieważ jego premiera nastąpić ma 16 listopada, kiedy to też trafić ma na sklepowe półki.

Dotychczas mogliśmy go tylko podziwiać na zdjęciach lub okazjonalnym filmiku, a teraz nastąpił wyciek informacji, na którym można poznać dokładną specyfikację i cenę Priv’a.

Tak więc BlackBerry Priv wyposażony ma być w procesor Snapdragon 808 z dwoma rdzeniami taktowanymi zegarem 1,8 GHz + czterema 1,44GHz, 5,4 calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (540 PPI), 3GB RAM, 32 GB pamięci masowej rozszerzalnej do 2TB za pomocą kart microSD oraz potężną baterię o pojemności 3410 mAh.

Smartfon ma mieć wymiary 147 (184 opened) x 77.2 x 9.4 mm, ważyć 192g i pojawić się z systemem Android 5.1.1 Lollipop, bez informacji na temat aktualizacji do wersji 6.0 Marshmallow.

Główna kamera tego smartfonu również nie ma się czego wstydzić dzięki 18 MP, podwójnemu flashowi i nagrywaniu w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę oraz 2MP sensorowi z przodu urządzenia.

Zanim kanadyjska firma usunęła stronę ze specyfikacją, można było się z niej dowiedzieć, że Blackberry Priv kosztować  ma 750 dolarów (lub 580 funtów brytyjskich, co było również potwierdzone na stronie jednego z tamtejszych sklepów Carphone Warehouse).

Uważamy, że Priv nie jest złym smartfonem, jednak z taką ceną i atutem w postaci klawiatury, nie wróżymy mu sprzedaży na poziomie iPhone czy smartfonów Galaxy. A co wy uważacie o najnowszym produkcie chłopaków z kraju klonem kwitnącym.
Blackberry Priv Carphome WarehouseBlackberry Priv specyfikacja