Home / Aktualności / Obudowy / BitFenix Pandora ATX oraz Pandora ATX Core – nowe budy dla graczy

BitFenix Pandora ATX oraz Pandora ATX Core – nowe budy dla graczy

BitFenix Pandora ATX

BitFenix Pandora ATX and Pandora ATX Core, to w zasadzie jedna obudowa różniąca się pomiędzy sobą kilkoma detalami, prezentujące się całkiem nieźle, aczkolwiek za cenę z półki premium.

Unikalny wygląd, w tym zaokrąglany przedni panel, brak zatok 5,25 cala i w przypadku Pandory ATX, programowalny 2,8 calowy wyświetlacz LCD to jedne z atutów tej obudowy określanej przez producenta jako „dla entuzjastów”. Owy wyświetlacz LCD nazwany przez producenta ICON, to nad wymiar ciekawe rozwiązanie, chociażby z uwagi na oprogramowanie typu drag-and-drop (przeciągnij i upuść), za pomocą którego można dostosować wyświetlane logo do naszych potrzeb.

BitFenix-Pandora-icon-lcd-logo-bitfenix

Jak się można domyślić, najnowsza konstrukcja BitFenix przewidziana jest do płyt głównych maksymalnej wielkości ATX, a ponadto oferuje całkiem pokaźną, choć ich liczba mogłaby być większa, miejsc na chłodzenie, czy to powietrzem (w zestawie 1 x 140mm z przodu i 1 x 120mm z tyłu), czy cieczą (radiator do 360 mm). Należy wspomnieć, iż w tym drugim przypadku mamy dodatkowo dedykowane uchwyty, wsparcie dla pomp wodnych, co czyni właśnie tą konstrukcję, niemal idealną do tego typu projektów.

BitFenix Pandora ATX 04Coraz częściej producenci stosują oddzielne miejsce na zasilacz, i tak jest właśnie w przypadku obudów BitFenix Pandora ATX oraz Pandora ATX Core. Dzięki temu nie tylko uzyskaliśmy bardziej stabilną konstrukcję, lecz również odizolowujemy go od reszty komponentów.

Pod względem rozszerzalności, a w zasadzie wielkości podzespołów, które możemy umieścić w obudowie Pandora ATX / Pandora ATX Core, to producent przewidział wsparcie dla długich do 440 mm kart graficznych, maksymalnej wysokości zasilacza wynoszącej 220 mm, czy coolera 160 mm. W środku znalazły się miejsca na 4 dyski SSD / HDD 2,5 cala oraz 4 na 3,5 calowe.

Jeśli natomiast chodzi o cenę, to ma się ona kształtować w granicach 500-550 zł za standardową wersję, oraz 600 zł za model z wyświetlaczem ICON. Dostępność już wkrótce.