Home / Aktualności / Obudowy / BitFenix Nova – nowa, ciekawa i budżetowa obudowa dla każdego

BitFenix Nova – nowa, ciekawa i budżetowa obudowa dla każdego

BitFenix Nova

BitFenix Nova to ​​ogłoszona właśnie najnowsza obudowa znanego producenta obudów, która celuje w budżetowych użytkowników i łączy w sobie  styl, wydajność i ciszę w niezwykle konkurencyjnej cenie.

Bez względu czy mamy zamiar zbudować komputer biurowy, w domu czy do grania, posiadająca uproszczoną konstrukcję z aluminium, wiele opcji kolorystycznych i opcjonalny panel boczny z oknem obudowa, idealnie skomponuje się w każde środowisko.

Ciekawie wyglądające i funkcjonalne są również długie otwory wentylacyjne wzdłuż przednich boków, ukryte za eleganckimi pasami siatki, zapewniają dużo powietrza do chłodzenia systemu. W rezultacie pozwoliło to producentowi utrzymać  bardzo cichą obudowę, dodatkowo chronioną przed dostawaniem się kurzu wewnątrz.

Aby uszczelnić hałas wentylatora w obudowie, BitFenix opracował zamknięty przedni panel w opisywanym tutaj modelu Nova. Ukryte za paskami biegnącymi wzdłuż siatki po bokach przedniego panelu, są otwory wentylacyjne, które dostarczają świeży strumień powietrza w przypadku ciężkiego obciążenia.

Chociaż większość użytkowników zapewne zdecyduje się na zastąpienie stalowego panelu bocznego w obudowie BitFenix Nova na wersję z oknem aby pochwalić się wszystkim naszym dorobkiem technologicznym, to  to nadal pozostaje opcja uspokojenia wyglądu naszej obudowy poprzez ten właśnie bezokienny panel gdy zajdzie taka potrzeba.

Nova posiada także duży okrągły przycisk zasilania, podczas gdy przycisk reset jest celowo mały i umiejscowiony na stronie panelu, w okolicach dwóch portów audio pozwalających szybko podłączyć zestaw słuchawkowy do rozmowy Skype czy słuchania ulubionej muzyki.

Aby zapobiec gromadzeniu się kurzu do zasilacza, powodującego niepotrzebnie kręcenie na wysokich obrotach lub nawet przegrzanie i wyłączeniu, NOVA wyposażona została w filtr przeciwpyłowym, który można szybko opłukać i wsunąć z powrotem. To nie tylko zmniejsza hałas, ale zwiększa żywotność twojego zasilacza i utrzymuje system działa niezawodnie przez wiele lat.

7 slotów rozszerzeń i obsługiwane karty graficznej o wysokości ponad 140 mm, sprawiają, że BitFenix Nova jest gotowy do nowoczesnych procesorów graficznych z podniesionym PCB i większych, cichszych radiatorów wodnych, które wykraczają poza tradycyjne wysokości 110mm jeśli chodzi o karty rozszerzeń.

Na razie nie znamy cen ani dostępności tej obudowy na polskim rynku.

BitFenix Nova biala

BitFenix Nova 03

BitFenix Nova 02

BitFenix Nova 01