Home / Aktualności / Biostar Hi-Fi H81MDC. Nowa płyta micro-ATX

Biostar Hi-Fi H81MDC. Nowa płyta micro-ATX

Biostar Hi-Fi H81MDC

 
Biostar Hi-Fi H81MDC to najnowsza płyta główna Biostara w formacie miro-ATX. Płyta Hi-Fi H81MDC wspiera procesory Intel Haswell 4-tej generacji zarówno Core i5 jak i Core i7.

Rozwiązanie Biostara wspiera procesory Intela ze zintegrowaną grafiką HD 4600, a ponadto oferuje nowy kontroler pamięci z częstotliwościami do 1600 MHz.

Ilość pamięci jaką można umieścić na tej płycie głównej to tylko 16GB, ale mając na uwadze rozmiar tej płyty wartość tą można uznać za wystarczającą. Standardem na dzień dzisiejszy jest co prawda 8 GB lecz do komfortowej pracy dobrze jest mieć 16 GB.


Ograniczenie co do ilości gniazd może wymagać od kupującego późniejszych nakładów finansowych na większe kości pamięci aby osiągnąć maksymalną pamięć wspieraną przez płytę.

Dzięki chipsetowi H81 do dyspozycji mamy dwa porty SATA 6 Gb/s, cztery SATA 3 Gb/s oraz dwa wejścia USB 3.0 (oferujące prędkości do 5 Gbps). Warte wspomnienia jest użycie w płycie Biostar Hi-Fi H81MDC technologii Intel Rapid Start Technology oraz Intel Smart Connect Technology.

Pierwsza z nich umożliwia szybszy start komputera podczas gdy druga z nich uaktualnia nasze aplikacje poprzez budzenie komputera ze stanu uśpienia, dzięki czemu potrzebne nam dane czekają na nas gdy ich potrzebujemy.

Biostar Hi-Fi H81MDC to doskonałą płyta za nicką cenę, oferująca funkcje z tzw. wyższe półki cenowej. I tak na przykład standardem na niej jes złącze HDMI z HDCP umożliwiające przesył obrazu i dźwięki poprzez wyjście DVI. Poza tym płyta ta wspiera standard Blu-ray z zabezpieczeniami DRM oferując przy tym jakość dźwięku  24 bit/ 192KHz ponad spotykany w wielu rozwiązaniach tego typu z 16 bit/ 48KHz. Hi-Fi H81MDC posiada także złącza PCI-E 3.0 oraz wspomniane USB 3.0.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.