Home / Aktualności / Biostar A58M z podstawką FM2+ oraz dwoma grafikami na pokładzie

Biostar A58M z podstawką FM2+ oraz dwoma grafikami na pokładzie

Biostar A58M 02

Biostar za wszelką cenę próbuje odzyskać jak największą liczbę swoich dawnych zwolenników proponując nam płytę Biostar A58M z podstawką FM2+ oraz dwoma grafikami na pokładzie.

Prezentowana płyta wykonana jest w formacie micro-ATX i wspiera procesory z podstawkami FM2/FM2+ o TDP do 100W w tym wielordzeniowe X4 oraz X2. Chipset jaki Biostar tutaj zastosował to AMD A55.


Biostar A58M

Biostar A58M to także wsparcie dla ultraszybkich USB 3.0 jak również dwu-kanałowej pamięci DDR3, które mogą pracować z prędkościami 2600(OC) / 2400(OC) / 2133/ 1866/ 1600/ 1333/ 1066/ 800 MHz. To co wyróżnia tą płytę to wsparcie dla zintegrowanej grafiki zgodne z modelem oferowanym przez procesor.

A58M to to przede wszystkim autorskie rozwiązania takie jak BIOS Flasher czy BIOS Online Update umożliwiające łatwiejszą aktualizację i odzyskanie BIOSu a także funkcja BIO-Remote2 umożliwiająca kontrolę systemu poprzez urządzenia z systemem Android lub iOS.

Choć Biostar nie jest producentem bardzo znanym w kręgach graczy to jednak jest dobrą podstawą dla zbudowania samodzielnego zestawu do pracy czy gier. Płyta Biostar A58M została opatrzona przez tego producenta oznaczeniem 6+ co wiąże się z bardzo dobrym zastosowaniem jeśli chodzi o dźwięk, grafikę, prędkość, ochronę, niezawodność oraz przy samodzielnym budowaniu systemu.

Dźwięk (Audio+) – dźwięk przestrzenny 7.1 Channel True Blu-Ray

Grafika (Video+) – życie kart graficznych Radeon wspierających DirectX 11.1 a także HDMI 3D  z 1080p i funkcjami AMD Eyefinity

Prędkość (Speed+) – zarówno użycie  PCI-E 3.0, które oferuje dwukrotnie większą prędkość w porównaniu do wersji 2.0 (1 GB/s w każdym kierunku, na każdy kanał) jak i poprzez inteligentne zarządzanie połączeniami sieciowymi za pomocą SmartSpeedLAN płyta ta powoduje znaczne zyski na wydajności ogólnej. Zaś do zwiększenia prędkości ładowania przyczynia się funkcja Charger Booster skracająca czas ładowania takich urządzeń jak iPhony czy iPady.

Ochrona (Protection+) – Biostar zastosował tutaj zabezpieczenie przed uszkodzeniem portu USB za pomocą dedykowanego bezpiecznika. Zabezpiecza to w efektywny sposób przed zwiększonym napięciem na porcie USB a w efekcie przed jego czy podłączonym do niego urządzeniem. Dodatkowo w krytycznych miejscach na płycie Biostar A58M producent zastosował funkcje takie jak OVER-Current Protection, OVER-Voltage Protection, and OVER-Heat Protection chroniące przed zwiększonymi napięciami czy przegrzaniem. Wspomniane funkcje monitorują cały system w czasie rzeczywistym.

Niezawodność (Durability+) – Pod ty pojęciem Biostar zawarł użycie wysokiej jakości komponentów niwelujących straty mocy na płycie głównej (np. poprzez użycie  Low RdsOn P-Pak MOS). Zastosowanie odpornej na wilgotność płytki PCB z jakiej wykonana jest ta płyta również zwiększa jej niezawodność.

Samodzielna budowa systemu (DIY+) – wspierając użytkowników, którzy chcą samodzielnie złożyć swój komputer Biostar udostępnił intuicyjny UEFI BIOS używający interfejsu graficznego. BIOS ten poprzez kolorowe i łatwe do zrozumienia ikonki kieruje użytkownika poprzez proces konfigurowania systemu w bardzo przyjazny sposób. Dużą zaletą jest wspomniana wcześniej możliwość zdalnego dostępu do konfiguracji jak i samej konfiguracji z poziomu urządzeń z systemem Google Android czy Apple iOS. Przez to inteligentne urządzenie staje się do tego funkcjonalne. Funkcja BIO-Remote2, która jest również obecna na tej płycie oferuje także funkcje kontrolera prezentacji power point.