Home / Aktualności / Bezwiatrakowe chłodzenie procesora Nofan CR-80EH

Bezwiatrakowe chłodzenie procesora Nofan CR-80EH

Nofan CR-80EHProducent bezgłośnego chłodzenia Nofan, znanego m.in. z modelu CR-95C, zaprezentował swój kolejny produkt bezwiatrakowego chłodzenia procesora oznaczonego CR-80EH. Ten model w odróżnieniu od wcześniej wspominanego CR-95C (mogącym obsłużyć CPU z TDP wynoszącym 95W) jest w stanie obsłużyć procesory z TDP wynoszącym maksymalnie 80W.

Nofan CR-80EH powinien jednak spokojnie wystarczyć na czterordzeniowe procesory Intel Core „Ivy Bridge” oraz te z rodziny „Haswell”.

Gorna średnica pierścienia radiatora wynosi 155mm, podczas gdy przy podstawie ma już ona 113mm. Podstawa tego chłodzenia posiada wypolerowaną na lustro powierzchnię oraz wyprowadzone 6 milimetrowe ciepłowody. Sam radiator wykonany jest z miedzi oraz waży niecałe 300g.

Opisywane tu chłodzenie Nofan obsługuje następujące podstawki: Intel LGA1150, LGA1155, and LGA1156. Choć podstawka AMD FM2 jest również wspomniana przez producenta to ze względu na TDP tych procosorów ich użycie jest odradzane.

Nofan CR-80EH planowany zadebiutować na sklepowych półkach w Stanach Zjednoczonych już za kilka tygodni w cenie 60 dolarów. Co do jego dostępności ani ceny w Polsce nic na razie nie wiadomo.

 Źródło: Nofan

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.