Home / Aktualności / Bezwiatrakowe chłodzenie procesora NoFan CR-80EH – sposób na cichy komputer

Bezwiatrakowe chłodzenie procesora NoFan CR-80EH – sposób na cichy komputer

NoFan CR-80EH

NoFan CR-80EH to unikalna konstrukcja, lecz nie dla wszystkich procesorów.Bezwiatrakowe chłodzenie procesora NoFan takie jak te tu prezentowane stanowić może doskonały sposób na kompletne wyciszenie swojego peceta.

NoFan CR-80EH – ciche chłodzenie w dobrej cenie

Pomimo mnogości coolerów dla procesorów w naszych komputerach, żadne z nich nie podchodzi tak blisko oryginalności (i wielkością) jak cooler NoFan CR-80EH. Jeśli by rozwinąć jego elementy chłodzące (żeberka) to ich długość wyniosłaby ponad 19 metrów.

Cooler NoFan CR-80EH wykonany jest w większości z 80 miedzianych elementów korzystających z technologii nazywanej przez jej producenta jako ICEPIPE. Mierzący 155 mm średnicy, 113 mm wysokości oraz ważący 300 gram cooler prawdopodobnie nadal będzie potrzebował jakiegokolwiek wiatraka w obudowie aby wyssać z niej ciepło.

Należy wspomnieć iż opisywane tu chłodzenie NoFan CR-80EH nie będzie można zastosować ze wszystkimi procesorami pomimo wsparcia dla podstawek 1150, 1155, and 1156 (głównie Core i3 i Core i5). Jak widzimy cooler ten nie wspiera procesorów Core i7 dla podstawek 2011 ze względów termicznych. Producent określa bowiem maksymalną TDP procesorów użytych z tym chłodzeniem na 80W. Jest to nieco zastanawiające ze względu na wytrzymałość tej konstrukcji na 150 stopni.

Jeśli chodzi o procesory AMD to według zapewnień producenta NoFan CR-80EH obsłuży podstawki AMD FM1, FM2, AM3, AM3+, AM2, and AM2+. Tak więc przełoży się to na procesory AMD z APU, Phenom II, Athlon II, i Sempron.

Cena chłodzenia NoFan CR-80EH została ustalona na poziomie 70 dolarów, co nie jest zbyt wygórowana ceną za tak naszym zdaniem udaną konstrukcję i ciszę jaką można z nią osiągnąć. NAleży jednak mieć na uwadze rozmiary tego coolera przy jego zakupie lub kupnie obudowy do naszego komputera.

Źródło: NoFan